| elcosmin a întrebat:

Am si eu o mica problema. Ies la o intalnire cu o fata si vreau sa par pozitiv si asa. Vreau sa vorbesc cu ea nu sa stam pe telefoane. Dati-mi si mie subiecte de vorba.

Răspuns Câştigător
| DeliNes a răspuns:

Intreab-o despre viata ei: care sunt pasiunile ei(cine stie, poate aveti vreuna in comun), ce filme/muzica/seriale ii plac, la ce scoala a fost/se duce, ce planuri are pentru viitor, daca ii place sa calatoreasca si ce locuri a vizitat, etc. Ceva gasesti tu. Daca nu, in loc s-o intrebi pe ea, vorbeste tu despre ceva gen ceva ce-ti place sau povesteste-i o amintire haoiasa. Fa-o sa rada si sa se simta confortabil, restul va veni de la sine.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Nu incerca sa pari ceva ce nu esti
o sa fie dezamagita cand o sa-ti vada adevarata fata
mai bine arata-te cum esti si daca te place, e ok, daca nu, n-are rost sa traiesti in minciuna.
subiectele vin de la sine, daca e chimie intre voi

| elcosmin explică (pentru Dalmore):

Nu are cum sa-mi vada adevarata față daca nu vorbim