| emy100 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema zic putin grava.De cate ori cunosc o persoana ma apuca emotiile.Mi se usuca gura, chiar incep sa tremur si mi se face cald.Patesc asa cateodata chiar si cu cunostintele.Cum sa rezolv timiditatea si emotiile.Nu am reusit sa controlez starile astea.

4 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Pai inceraca sa fii mai deschisa cu tine in primul rand mai apoi cu altii. Nu ii mai privi in ochi sau vorbi mult, incearca sa fii tacuta cat mai mult si pe parcurs te vei invata cu aceasta situatie.

| Sebastian2014 a răspuns:

Respira adanc si zambeste cand vorbesti cu ei. Crede-ma o sa mearga

| albul96 a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult pe facebook cu prietenii, sau cu noii cunoscuti; astfel va veti intelege mai bine si vor disparea emotiile.
La mine a mers. De la timid si bilbiit am ajuns sa tin discursuri pe diferite teme in fata colegilor mai mari

| emy100 explică (pentru albul96):

Tocmai ca pe facebook vorbim vrute si nevrute iar cand ajung fata in fata cu persoana se rupe tot.