| Darky142 a întrebat:

Salut, Am sustinut proba de bac in 2018 si acum as vrea sa sustin proba scrisa doar la biologie pentru marire de medie, ce credeti ca as putea invata mai usor Biologie vegetala si animala sau Anatomie si fiziologie umana, genetica si ecologie umana ce vi se pare mai usor.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se mai poate face asta.
Daca erai restant la o materie si doreai sa sustii BAC-ul la acea materie, puteai cere sa sustii si la biologie, dar pentru ca tu sustinut si luat dela examenul si diploma de BAC in 2018, nu mai este posibila o alta re-examinare, ramanand pe veci cu notele luate atunci.

| Darky142 explică (pentru Violleta2022):

Eu am intrebat cu totul si cu totul altceva, ce spui tu acolo sunt povestii am fost personal la inspectorul scolar judetean si am intrebat deci se poate.

| Darky142 explică (pentru Violleta2022):

Deoarece atunci cand am dat bacul nu mi-a iesit media 6 total si undeva la 5.75 si mi s-a spus ca pot da doar la o materie.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Darky142):

Pai nici tu n-ai stiut sa explici varulehee hee ai zis asa : Salut, Am sustinut proba de bac in 2018 si acum as vrea sa sustin proba scrisa doar la biologie pentru marire de medie. TU ce ai intelege din propozitia asta? N-ai inteles ca vrei sa dai la biologie ca sa-ti maresti nota la biologie? Ba da.Acum legat de intrebare uita-te si tu pe o variante de bac de biologie de anul trecut de exemplu si vezi cum sta treaba, iar cu aia invatatu, pai gandeste-te si tu care iti place tie mai mult? Ca trebuie sa-ti si placa macar putin ca sa poti memora.