| utilizatorcim a întrebat:

BAC-ul la biologie e de 2 tipuri? Unul din anatomie, fiziologie ecologie umana si ecologie si unul din biologie vegetala si animala?
Am gasit subiecte diferite pe net pentru aceeasi proba, adica proba la biologie. http://www.ebacalaureat.ro/cat/subiecte-bac-biologie-bio logie/74

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Da, bacul la biologie este de doua feluri. Tu poti alege ce varianta vrei.

| utilizatorcim explică (pentru Aasdfghj):

Indiferent de profil? Sunt la Stiinte ale naturii și din cate am vazut eu la profilul asta se da mereu prima varinta de bac

| aneliram a răspuns:

Da, stiam ca daca iti alegi biologie, vei da bacul la ce tip de biologie ai facut tu. Eu am facut biologie in clasa. IX-X- profil tehnologic, si am dat la Biologie vegetală si animala.