| S3renadBump a întrebat:

Salut, am vazut cateva stiri chiar si la observator cum ca notele de la bacalaureat nu vor mai fi afisate online si nici la vizier, ci vor putea fi accesate doar de elev si parinti. Este adevarat? Va fi valabil incepand de anul acesta?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Da așa intenționează ministerul educației. Chiar și notele de la clasă cică nu vor fi anunțate în plenul clasei ci individual să nu se rușineze unii de alții.

Părerea mea e că anul asta la bac se vor afișa rezultatele ca în anii trecuți. Nu mai e timp de chestii sofiticate.