| CinevaCurios24 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu ce faceti cand simtiti nevoia se discutati ceva important(legat de scoala/viitor/relatii) cu cineva si nu aveti cu cine? Cu familia nu ma inteleg prea bine, iar cu prietenii nu pot vorbi din diverse motive. Banuiesc ca sunt oameni care au avut problema asta uneori.

5 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Incearca la telefonul copilului, poti sa-i contactezi telefonic, sau pe mail; sau la helpline.Sunt site-uri de incredere, oamenilor alora le pasa sa te simti mai bine happy
Daca nu te incanta prea tare ideea, poti incerca sa iti alegi un prieten de incredere si sa discuti treptat cu el.Nu trebuie sa te deschizi complet in fata lui-uneori e greu sa empatizezi cu persoanele din jurul tau-dar poti sa ii spui anumite lucruri care te deranjeaza.

| ambicio a răspuns:

Bună, îți recomand site-ul http://teajut.ro, eu l-am folosit pentru consiliere vocațională și este foarte rapid și folositor.

| 6Anonim9 a răspuns:

Spune-i cui simti tu ca ar fi in stare sa poarte o conversatie mai matura cat de cat. Altceva n-am ce sa-ti zic... Nu cunosc persoanele din jurul tau laughing)

| catalinaa123 a răspuns:

Poti vorbi cu cineva apropiat tie!

| CinevaCurios24 explică (pentru catalinaa123):

Problema este ca nu am cu cine. Am cautat si psihologi online, dar nu cred ca era ce aveam nevoie.