| qwerty1234 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi cumpar un caine de rasa boxer(un mascul) si as vrea sa-i intreb pe cei care sunt stapanaii unui astfel de caine cam cat costa intretinerea lui pe luna, asta incluzand mancarea?

2 răspunsuri:
| roxkiss a răspuns:

Esti sigur? o sa poti sa ai grija de el? ei sunt f agresivi mai ales ca e mascul! trebuie sa treaca mai intii! coasta intre 100 si 150 de euro uite aici este tot despre aceasta rasa
http://www.zooland.ro/Rasa_Boxer-4122.html.fii atent de la cine il eai ca sa nu fie cumva bolnav! prima ce trebuie sa faci dupa ce l-ai cumparat e sa treaca veterinarul! ..succes.

| qwerty1234 explică (pentru roxkiss):

Nu mi-ai raspuns la intrebare. Am precizat clar, sa-mi raspunda doar cei care au un astfel de caine. Nu stiu cine ti-a spus spus ca aceasta rasa este una foarte agresiva dar se inseala amarnic, nu este un caine agresiv ba din contra, sunt foarte jucausi(cauta pe google)... Orice rasa de caine care este crescuta in conditii improprii si nu are o alimentatie corespunzatoare devine agresiva si mi se pare normal, dar agresivitatea nu caracterizeaza rasa boxer in ciuda faptului ca sunt niste caini musculosi si pot fi folositi si drept caini de paza.