| Madalin786 a întrebat:

As vrea sa stiu ce se studiaza intensiv la un profil de filologie la liceu, engleza sau franceza?
Astept raspunsuri.
Dau funda!winking

Răspuns Câştigător
| Clau9617 a răspuns:

La filologie faci spre exemplu in jur de 2 ore de franceza pe saptamana, iar de engleza 3. Eu sunt la filo, si aici dau teza la romana, engleza, istorie sau geogra si latina si nu mi se pare greu. Sper ca te-am ajutat. Bafta! big grin

| Madalin786 explică (pentru Clau9617):

Ma poti ajuta cu conceptia despre lume si viata? Care e conceptia ta despre lume si viata?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EleSimoo a răspuns:

Pai. daca mergi pe filo- engleza - > intensiv engleza
filo-franceza - > intensiv franceza

| Walve a răspuns:

La ambele profile o sa studiezi intensiv cele 2 materii. Diferenta e ca in functie de limba aleasa o sa dai teza, si o sa ai 4 ore pentru materia cu teza si doar 2 la cea fara teza