| mysteriousgirl55 a întrebat:

happy Am o intrebare.La filologie (intensiv) se studiaza mai mult prima limba invatata sau engleza? sad Pt ca in cazul meu prima lb invatata e franceza (urasc franceza laughing) dar as vrea sa invat mai mult engleza nu franceza happy...Astept raspunsurile cat mai repede multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Heartbunch a răspuns:

Depinde pe ce sectie esti. daca vreai sa mergi lafilologie romana/engleza intensiv faci engleza intensiv, dar daca mergi la filologie romana/franceza intensiv faci mai multa franceza. Adica romana normal si engleza/ franceza 4-5 thinking nu stiu exact. Sper sa te ajute!

1 răspuns:
| Ibrahimovic a răspuns:

La filologie faci 4 ore pe saptamana de engleza sau franceza... faci 4 ore pe saptamana limba pe care ai facut-o din clasa a3-a, in cazul tu franceza, adica vei avea 4 ore de franceza si 2 ore de engleza, adica L1 la tine va fi franceza si L2 engeza... oricum stai linistit si franceza este foarte frumoasa si vei vedea ca nu e deloc greu! Funda?big grin