| x2gk9r a întrebat:

Salut...
As vrea un sfat daca se poate...
De ceva timp ma simt prea singur si simt ca mi-e sortit sa fiu singur, nu simt nevoia sa am relatie sau ceva fiindca nu sunt pregatit deloc, pe afara nu ies cu prietenii mei fiindca nu simt nevoia si petrec mai mult timp cu ai mei.
Am avut si niste prietene dar m-au tradat si mi-a fost si mai greu...mai bine prefer sa uit dar am fost atat de apropiati incat chiar nu pot...cateodata simt nevoia sa ma schimb cum doresc eu si simt asta, nu cum spun altii.Nu stiu de ce viata asta e asa grea si sunt baiat.
Cateodata simt emotii de a-mi face prietenii noi sau sa vb cu cineva.
Nu sunt ca toti ceilalti baietii sa intru in chestii prostesti sau ceva de genu.
Sunt un baiat simplu atata tot.
Din cauza anxietatii fumez si cu asta ma mai calmez.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești prieten cu țigara.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca orice astfel de stare va trece, chiar daca pare ca nu se mai termina si tine la infinit. Inceteaza sa dai curs acestor ganduri negative si vei vedea ca lucrurile se vor imbunatati.Iar orice schimbare e clar ca tine doar de propria persoana si vointa, nu de altii din exterior.Eu consider ca esti pe drumul bun.

| StoicAnalysis a răspuns:

Inseamna ca ai mai mult timp pentru tine. Fa ceva pentru dezvoltare personala. Fa un curs, facultate, cauta un job nou daca nu iti place cel actual... Ai multe de facut si esti mai liber decat majoritatea, deoarece nu ai obligatii atat de multe fiind mai singuratic. Intr-adevar e nasol sa fii singur, dar poate fi si un atu in unele cazuri. Asa ca foloseste-te de asta happy

| sammie a răspuns:

Fiecare își face o relație când simte el că e pregătit. Iar cu prietenii înțeleg. Acum nici nu mai ai în cine să ai încredere, toți râd, își bat joc și sunt prieteni după interes. Și eu sunt cam la fel. Am 3 prieteni cu care vorbesc. Sunt prietenă cu ei de o viață întreagă. Și simt că doar ei sunt prieteni adevărați și că nu mai am nevoie de alții.

Și cu anxietatea mai bine te duci la vreun psiholog. Baftă!winking

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Ești intr-o perioada in care ești chill. Nu vrei bătăi de cap. O sa vina și momentul cane îți vei face relație. Ai grija doar sa nu pici in depresie.