| Crizaurus a întrebat:

Salut, cand mint, sau.a emotionez, sau copiez mi se inrosesc urechile. Ce pot sa fac

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai minti si nu mai copia. Este dragut sa ti se inroseasca urechile cand ai emotii, poti considera asta o calitate

| Axys a răspuns (pentru Brigaela):

Ai dreptate

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu mai minţi şi nu mai copia, şi nu vei mai avea neplăceri. Să ştii că acesta nu este un lucru de care să-ţi fie ruşine, dimpotrivă, e chiar drăguţ. Când vei mai creşte probabil vei învăţa să-ţi controlezi reacţiile. Aşa avem şi noi un coleg în clasă care atunci când râde, glumeşte sau îi spune cineva ceva, i se înroşesc urechile. Cred că nu e nimic jenant.

Numai bine!

| măcheamăăăî a răspuns:

Da-te cu fond de ten daca esti fatahee hee

| Axys a răspuns (pentru măcheamăăăî):

De geaba ca nu functioneaza cu fond de ten crede-ma si eu am fost ce el si de geaba am folosit si eu laughing) si creau colegi cas muere laughing

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Axys):

Si eu ma fac rosie ca o sfecla in diferite situatii, na asta e laughing

| Axys a răspuns:

Sal pai incerca sa te gandesti pozitiv tu ai frica aia ca te va prinde respira usor si eu ap patit-o happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un lucru normal. Atunci cand vei creste, nu va mai fi la fel, si vei invata sa iti controlezi emotiile fata de cei din jurul tau big grin

Daca crezi ca faci ceva de genul, linisteste-te! Incearca sa respiri si sa te calmezi si o sa vezi ca nu se vor mai vedea asa rosiiwinking