| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,ce ar trebuie sa fac ca sa fiu o persoana interesanta si comunicativa? Dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Eireann a răspuns:

Nu poti sa devii intersanta si comunivativa stand pe Facebook si la povesti cu aceeasi 3 prieteni. Devii intersanta facand lucruri intersante si devii communicativa discutand cu oameni noi si diversi. Intra in organizatii de voluntari sau participa la organizare de evenimente. Poti sa povestesti ca in vacanta de vara ai fost la bunici, o saptamana la mare cu parintii si in rest ai stat in casa. Sau poti sa le povestesti ca ai construit o casa cu Habitat for Humanity, ca ai fost organizator la un Festival de muzica, ca ai impartit ajutoare umanitare refugiatilor care ajungeau in Grecia si ai auzit povesti pe care nu o sa le uiti niciodata (da, sunt toate lucruri pe care eu le-am facut). Si in tot timpul asta o sa fii inconjurata de oameni cu care o sa comunici.

| Andreeaioan115 explică (pentru Eireann):

Cum crezi ca cartile te pot ajuta sa devii o persoana empatica?

| Eireann a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu cred ca e posibil, cartile au multe merite dar nu te pot invata sa ai anumite sentimente. Empatia nu e numai capacitatea de a te pune in locul altei persoane dar si dorinta sa faci acest lucru.

| Andreeaioan115 explică (pentru Eireann):

Dar sa devii o persoana interesanta? (cu ajutorul cartilor)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rămâi așa cum ești, nu incerca să fii mai interesantă decât ești, ar fi un fals

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să comunici, altceva nu poți face.