| yournameplease a întrebat:

Cum poate o persoana sa isi faca prieteni noi avand in vedere faptul ca nu este o persoana prea comunicativa? Ce trebuie sa faca? Funda pentru cele mai bune sfaturi.

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Pai chiar daca nu esti comunicativa, daca iti doresti un lucru, il poti obtine.Lasa timiditatea la o parte daca nu vrei sa fi singuratica.Gaseste o fata care are un caracter apropiat de al tau,si incearca sa vorbesti cu ea diverse,despre imbracaminte, chestii din astea de fete.Ia`i idul de mess si cand are vreun impas, ajut`o cu sfaturi si sa-i fi mereu aproape.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sa isi schimbe caracterul pentru ca altfel nu va avea cum sa poate socializahappy Adica sa fie mai comunicativa si mai sociabila cu multe persoane din jur, prietenoasa si dornica sa cunoasca persoane noi

| PokeEdy a răspuns:

Trebuie sa se integreze in acea gasca grup sau sa ii faca pe plac acelei persoane. fundita?

| ZuZu_4055 a răspuns:

Pai...incearca sa fii mai comunicativ/a altfel nu stiu ce sa zic...nu ai nimic de pierdut! :*:*:*