| Sergiu20CmRecords a întrebat:

cred ca am luat un 3 la tehnologica profesoara e exigenta rau m-a prins ca am copiat dar de fapt nu am copiat ci uitasem o foaie cu lectia de zi de la tehno in buzunar si am deschiso sa vad ce e si cand am vrut sa o bag la loc m-a prins aia... ce pot face? notele se pot modifica daca sau trecut in catalog? eram de media 10 si acu am luat 6 si 5 la alte materii si probabil si 3 asta...straight face

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Dupa cate intelegem,ai scazut la toate materiile,deci nu ai mai invatat ca altadata, ceea ce poate explica si 'incidentul"cu foaia scoasa "din intamplare" tocmai in timp ce redactai lucrarea. Poate ca profesoara a acceptat explicatia ta si nu-ti va pune 3, dar bine ar fi sa te apuci de invatat si sa redevii baiatul de 10. E pacat sa ai toate "dotarile"intelectuale si sa nu profiti. Daca au fost trecute in catalog, notele se pot modifica, dar numai daca profesorul accepta sa semneze si sa puna stampila scolii pe nota corectata.Gandeste-te,insa,la ceea ce ti-am sugerat:apuca-te de invatat caci,nu ne spui in ce clasa esti, dar te asteapta multe examene importante si n-am auzit sa se fi ingrasat vreoada porcul in Ajunul Craciunului, cum se spune.Bafta!