| Pixxie00 a întrebat:

Cum se poate raporta o profesoara ca sa fie pedepsita cum ar trebui pentru ca ne face lucruri ca si astea : Astazi profesoara mea de engleza a dat nota 2 la 6 copiii din clasa printre care eram si eu. Si stiti de ce ne-a dat 2? pentru ca ne-am uitat cartile de engleza. Ea mereu ne da note mici daca uitam ceva, ne da afara din clasa daca facem si cel mai mic zgomot sau daca fashaim ceva in banca... ea, mai face si glume care ne face sa plangem cum ar fi : Nu te ingrijora ca nu iti dau 4. iti dau 2! si dupa rade ca proasta Jumate din clasa a luat deja un 2 la engleza si acum ne da si noua ( cei 6 fara carte ) nu vreau sa credeti ca ne-a dat 2 pentru ca suntem prosti. suntem la o scoala de engleza si am dat test ca sa putem intra deci nu suntem chiar asa varza la engleza. in plus eu am numai 10 la engleza pana acum. Ea nu ne-a trecut notele in catalog dar a zis ca o sa ni le treaca si nea scris pe o foaie. Nu stiu daca chiar o sa ne treaca notele alea ca a mai facut asa si nu lea trecut dar totusi parea destul de serioasa... Deci cum asi putea sa ii spun cuiva si cui asi putea sa ii spun despre ce ne face ea ca sa fie pedepsita?

Răspuns Câştigător
| joanamm23987465 a răspuns:

Da, stiu si eu am avut o porfesoara de asta, si mie, mi-am bagat careta in ghiozdan, si tot imi spunea: ti-am spus sa iti bagi cartea in ghiozdan? pe banca! ti-am spus sa pui cartea pe banca? in ghiozdan! eram in clasa a 2 -a si am inceput sa plang, daca esti in clasele mai mari spunetii doamnei vostre directoare, sau cel putin dirigintelui, ce se intampla, sa ii povesteasca directorului, sau mergeti m-ai multi elevi care nu sunteti de acord cu asta mergeti intr-un grup la dirctor si ii spuneti tot, pentru a se lua o masutra! si nu va fie frica sau teama, de accea exista directorul, pentru a lua masuri! Succes~~!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va duceti la director si ii spuneti ce face profesoara ca sa o ia la hop.

| AlexCrb a răspuns:

Da' profa asta nu are masina? Nu stiti pe unde sta? Se poate rezolva si altfel problema.

| krysstal a răspuns:

Daca doar te duci la director si-i spui nu vei rezolva nimic, trebuie sa faceti o cerere scrisa in numele clasei si care sa aiba un tabel cu numele si semnaturile voastre stasat, noi asa am schimbat prof de romana, dar abia dupa 4 cereri.mult succes!

| corolav a răspuns:

Domnișoară, felicitări pentru notele de 10 de la engleză. Din păcate, la română, în textul de mai sus ai cel puțin 10 greșeli de ortografie.
Ce note ai la limba română?
M-aș îndoi să treci de 4.
În plus, dacă profesorul are pretenția ca fiecare elev să aibă manualul la el, mi se pare normal să aplice și notații punitive în afara celor pentru cunoștințe la respectivul obiect.

| nomoretears1111 a răspuns (pentru corolav):

Notatii punitive? Nu cred ca domnisorica noastra va pricepe despre ce este vorba. happy Cunoastem genul: "Profa asta trebuie schimbata, nu isi da seama ca eu sunt motivul pentru care se invarte pamantul!"
Felicitari pentru felul in care ai pus la punct o mica rasfatata care ( inca ) invata sa se exprime in limba de bastina. Oare cum suna o fraza in engleza, construita de ea? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| danadana28 a răspuns:

Eu am primit 2 la engleza pentru o chestie si mai stupida: la un rezumat nu am scris "Native Americans" cu majuscule. Nu cred ca am sa uit toata viata aceste doua cuvinte laughing

| DeeaLoveAngels a răspuns:

Sau poti suna la nr`ul inspectoratului din sectorul/judetul tau(nr`ul in gasesti pe site-ul ministerului invatamantului).

| romanyta a răspuns:

Nu va pune notele in catalog stati fara grija ea doar va sperie!

| klaus15 a răspuns:

Pai, spune-i directoarei