| Denis_Denis_1995_A0v4 a întrebat:

Salut.Cum sa mentin o conversatie cu o fata?
Pur si simplu mi se intampla sa nu stiu ce sa ii spun

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Întreabă-o ce lucruri ii plac apoi o intrebi despre lucrurile acelea și va fi bucuroasa sa îți răspundă.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca esti genu care incepe cu "Buna" si dupa ce iti raspunde o intrebi de face, e clar.
Depinde unde are loc conversatia.
Oricum, vorbiti prima data despre voi, o sa fie foarte entuziasmata sa vorbeasca despre ea si hobby-urile ei.
Evita sa fi genu ala de baiat care vorbeste mult si nu face decat sa plictiseasca o fata abordand subiecte irelevante pentru ea.
Evita si sa pui intrebari inchise de genu "ce faci?"
Raspunsul ei poate fi scurt si sec.
Mai bine o intrebi ce face in weekend.

| Caro34 a răspuns:

Daca ai citi mai multe carti sau ai viziona mai multe filme educative sau de dezvoltare personala sunt sigura ca ai sti ce sa ii spui si orice conversatie ar fi magica. Pt inceput o saluti, apoi o intrebi ce face si vezi ce iti raspunde. Mai departe ar trebui sa fie usor fiindca banuiesc ca nu vrei pe cineva mut! Nu trebuie sa stii nu stiu ce filozofii ci lucruri simple in care sa investesti sentimente frumoase: dorinta sincera de a prieteni cu cineva, iubire pentru cei de langa tine, respect, incredere etc. Mai tarziu, cand vezi cum stau lucrurile poti intreba, daca este libera sau are pe cineva, care ii sunt hobby-urile, daca a mai avut prieteni etc. Sper ca ai inteles acum! Numai bine!

| Denis_Denis_1995_A0v4 explică (pentru Caro34):

Imi poti spune niste carti sau filme?

| Caro34 a răspuns (pentru Denis_Denis_1995_A0v4):

Pai, poti gasi pe net o multime, apoi pe YouTube sunt filmulete scurte de: Brian Tracy, Bob Proctor etc. sau daca citesti cartea "Secretul" acolo sunt o multime de oameni care isi spun parerea despre diferite chestii importante. Este si film "Secretul", subtitrat in romana si e la fel cu cartea insa pe carte iti mai poti face si insemnari, daca o cumperi si ramane a ta. Sunt chestii dragute despre diferite lucruri pe care le poti invata si iti vor largi orizontul, curiozitati, chestii de viata etc. Cartile lor le gasesti si in lb. romana si le poti cumpara. Eu am experimentat deja una si am avut succes! Totul tine si de credinta ta, intelepciunea, filozofia de viata etc. Numai bine!

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Daca ti se intampla asta des, inseamna ca nu va potriviti atat de bine. Intre doua persoane care rezoneaza si care se potrivesc nu se prea intampla asta happy. Decat daca ea este foarte timida sau tu... atunci incearca sa te interesezi de chestiile care ii plac ei, activitati / filme / uzica / personaje pupulare / carti / etc...