| Mariusica23 a întrebat:

Salut!
Daca am lipsit de la scoala o saptamana (nu intrebati de ce motive pers)si am anuntat diriginta de ce am lipsit primesc absentele sau mi le motiveaza?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Informarea dirigintei nu tine loc de dovada scrisa, de aceea este nevoie de scutire/adeverinta, sau un document scris si parafat de instututia unde ai fost, spitalul, doctorul, ca dirigita sa aiba acel document in cazul ca Inspectoratul scolar vine sa verifice, cum ti-a motivat atat de mute absente.
Legea spune ca al fiecare 10 absente se scade 1 punct la purtare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ti le motiveaza daca aduci motivul in scris, fie de la medic fie de la parinti.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai ar trebui, dar daca nu le-o motivat, amintește-i și se rezolvabig grin

| Marius22222222222 a răspuns:

Deci practic nu ai început anul scolar

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Dacă e un motiv bun probabil le va motiva.