| UrsuletulMisogin a întrebat:

de curand am inceput sa imi petrec timpul prin diferite localuri,si sunt nefumator,dar problema este ca stau langa persoane care fumeaza si mirosul mi se impregneaza in haine, aveti vreo idee cum as putea sa scap rapid de mirosul de tigara din haine fara sa o spal?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le freci o reclamatie la politie si opc localurilor alora care permit fumatul inautru. Legea e destul de clara

| LexiEla a răspuns:

Indeparteaza.te de fum. Scutura hainele in vant (geaca, hanoracul, etc) inainte sa ajungi acasa. Ia un parfum dupa tine mereu. Spune.le persoanelor care fumeaza sa nu sufle spre tine ca ti se face rau de la miros.

| AndCat26 a răspuns:

Pai nu ai cum.