| Dawniix a întrebat:

Cum scap de mirosul de fum de tigara din haine cel mai usor? big grinbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie neaparat spalate...
Nu prea cred ca poti scoate cu usurinta mirosul de tutun din haine. Eu una nu cred ca exista o metoda pentru asa ceva. Sunt plante, sprayuri, care diminueaza mirosul de tigare, dar daca acesta se pastreaza in mod constant in lucruri nu prea mai ai efect.
SAU pune-ti hainele pe CALORIFERELE CALDE.
Singura problema e ca trebuie sa tineti geamul putin de tot crapat, deoarece mirosul care se evapora din haine ramane in casa.
Te pup!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti speli hainele asa sigur scapi de fum, cu orice ai da spray, parfum sau orice altceva poate inseli mirosul cateva minute dar oricum o sa miroase a fum, un nefumator simte un fumator de la o posta

| MasterOfDisaster a răspuns:

Cel mai sigur e sa le speli.

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Cea mai buna metoda este sa speli hainele. Daca le dai cu parfum, nu va functiona!

| XByancaElenaX a răspuns:

Le speli ori le lasi cel putin 4 zile intinse pe o sarma ca sa iasa mirosul Nu prea cred ca poti scoate cu usurinta mirosul de tutun din haine. Eu una nu cred ca exista o metoda pentru asa ceva. Sunt plante, sprayuri, care diminueaza mirosul de tigare, dar daca acesta se pastreaza in mod constant in lucruri nu prea mai ai efect.

| alin567 a răspuns:

Simplu iti iei un sray cu tine si voila...ca sa scapi de miros trebuie spalat ori sa lasi honoracul sau e ai tu in aer curat :d

| DyNo a răspuns:

Cel mai bine este sa le speli, si sa numai fumezi ulterior.

| AliveOne a răspuns:

Masina de spalat e cea mai buna alegere

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Fumul din haine e mai greu de alungat.
Poți să le speli repede de mână cu detergenți.
Parfumul este și el o soluție dar mai lasă urme.

Răspuns utilizator avertizat
| Lora1 a răspuns:

Trebuie spalate happy

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Ori le speli ori le lasi cel putin 4 zile intinse pe o sarma ca sa iasa mirosul

| thelowe a răspuns:

Le speli si sigur nu o sa mai miroasa

| daNN2000 a răspuns:

Te da-i cu parfum sau iti speli hainele!