| Angyclon a întrebat:

Dupa cum stiti maine seara e revelionul si cu aceasta ocazie o prietena vine sa doarma la mine. Vom sta in camera mea si vom incerca sa gaim ceva amuzant de facut dar nu ceva obisnuit, nu ceva trivial, ceva distractiv si special. Aveti idei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Angyclon, anul trecut am dormit si eu la prietena mea cea mai buna, la inceput ne-am plictisit, dar apoi adevarata distractie a venit din suflet, pur si simplu am facut tot ce ne venea in minte, am incercat multe lucruri noi, precum diferite concursuri de genu:"cine poate manca cele mai multe prajituri"sauuu daca nu prefereati lucruri atat de sa le spun asa "scarboase", va puteti machia reciproc si apoi sa faci un duet in care sa cantati amandoua melodiile preferate, acestea sunt doar cateva ideii, eu iti spun ce imi place mie sa fac de ziua mea, de Craciun, de Revelion sau alte Srabatori prefer sa incerc lucruri noi, intersenate, de exemplu tu poti veni cu o idee iar prietena ta cu o alta idee si chiar daca sunt diferite le puteti cobina adaugand detalii si asa puteti creea ceva nou, interesant si amuzant. succes si multa distractie sper ca acest an 2011 sa fie de 1000 de ori mai bun decat 2010:*:X

2 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Sunt o multime de jocuri care se pot juca si o serie de activitati care sa ii distreze pe toti, jocurile pentru invitatele tale: carti, scaunele muzicale si ce mai stiti voi, dame, scrabble, yahtzee, remi, etc, fie impletiti bratari, modelati bijuterii sau faceti alte activitati de creatie, sau sigur o sa-ti placa ideea vizionarii unui film. Ca sa obtii senzatii tari, alege un film de groaza, o comedie pentru a rade in hohote, sau o un film romantic. Ascultati muzica si dansati.
O altfel de activitate, care sigur la face placere prietenelor tale, este o sesiune de makeover numai daca ele raman la tine peste noapte,. Nu uita sa la spui acest lucru si sa le ceri sa-si aduca produsele cosmetice, periile de par si ondulatoarele si pregatiti-va sa va rasfatati ca la salon. Pentru ca distractia sa fie completa, sa faceti obligatoriu o parada a modei si o sesiune foto pentru ca aceasta petrecere sa ramana o amintire frumoasa si amuzanta.
Bataia cu Perneeeeee….
Cum la nici o intalnire intre prietene nu trebuie sa lipseasca barfele si carcotelile, asa nu trebuie sa faca exceptie nici jocurile adevar sau provocare care e unul dintre cele mai populare jocuri la asemenea intalniri unde confesiunile abunda odata cu intrebarile puse.
Si uite asa am ajuns la mancarea pentru petrecerea in pijamale
Bingo, nu trebuie sa te agiti prea tare alege gustari usoare, rapide, neuleioase si dulciuri cu putina crema. Si cum ne aflam in era vitezei ce poate fi mai placut decit sa pui mina pe telefon si sa comanzi pizza sau ii poti implica pe toti in pregatirea salatelor, in coacerea prajiturilor sau la facutul clatitelor. Apoi, credeai ca am uitat chips-urile, covrigeii, fructele si popcornul, acestia sunt invitati obisnuiti ai petrecerilor. Daca invitatii raman peste noapte, o idee buna este micul dejun.
Deci, fie ca petrecerea ta in pijamale implica o tabara in curte si dormitul in saci de dormit, fie ca o desfasoari in camera ta, include aceste idei recomandate si totul va iesi ca la carte. Iar amintirile fetitei tale si a invitatelor vor dura o viata intreaga iar pozele vor sta marturie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Party in pijama?