| bestialu96 a întrebat:

Salut/ dupa voi e normal daca un om ramane necasatorit toata viata? eu nu as vrea sa ma insor nici o data dar asa fac majoritatea si pur si simplu nu simt nevoia.

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu inteleg de ce conteaza niste nenorocite de hartii.

| Seepty a răspuns:

Nu este prea normal pentru ca la batranete nu are cine sa aiba gjija de tine si vei fi singur, fara copii fara nevasta si iti va fi foarte greu in periodata aceea. Cel mai bine ar fi sa te casatoresti, sa ai copii care sa te ajute la batranete si sa aiba griji de tine.

| Lynna a răspuns:

Buna. Nu simti nevoia sa iti intemeiezi o familie? Asa gandesti acum, dar poate mai tarziu te vei razgandi.

| bestialu96 explică (pentru Lynna):

Prietena mea a facut avort la 3 luni si nu cred ca mai poate sa faca copii nu stiu de ce dar eu nu mai vreau sa am copii dupa ce s-a intamplat si cred ca mai tarziu o sa fie la fel

| Lynna a răspuns (pentru bestialu96):

Daca s-a intamplat o data, asta nu inseamna ca o sa se intample si a doua oara. Am avut o cunostinta care a suferit un avort iar ea si sotul pur si simplu au spus ca refuza sa aiba copii, erau traumatizati. Iar peste 2 ani cand ea a nascut, au spus caa sunt cei mai fericiti parinti si ca mai vor cel putin inca 2 copii.

| RexCuParuCret a răspuns:

Eu personal nu te judec faci ce vrei.
Decat ca altii care fac copii din flori si dupa ii arunca la tomberon.

| only2k a răspuns:

Părerea mea este că ar trebui să îţi întemeiezi o familie happy. Toţi avem nevoie de una,iar un copil este darul de la dumnezeu. dacă prietena ta a făcut un asemenea gest, probabil nu îl vroia, adică mai mult ca sigur. Pe viitor poate îţi vei schimba prietena şi vei putea să-ţi întemeiezi o familie, toţi ne dorim asta! Şi dacă nu vrei să te căsătoreşti, poţi adopta un copil. Oricine îşi doreşte un "urmaş"! Baftă multă happy!

| veverutz a răspuns:

In primul rand, ca sa iti intemeiezi o familie nu trebuie sa te insori. actele alea nu inseamna absolut nimic. in al dloilea rand ca sa ai o familie nu trebuie sa ai si copii daca nu vrei. atata timp cat tu cu ea te simti bine asa cum sunteti, ce zic ceilalti chiar nu conteaza. nu fa acesti pasi daca nu vrei. vreau sa zic ca nu esti obligat sa faci nunta/copil atata timp cat tu nu iti doresti asta. tine minte asta in orice situatie : nu esti obligat sa faci nimic din ce nu vrei.