| sergiumd1010 a întrebat:

E cam ciudat ce o sa va zic acum. Deci vreau sa scap de frica de a ma bate cu cineva, adică am curaj dar nu am încredere în mine. Am și niște probleme acum și as vrea sa știu cum scap de asa ceva, nu vreau sa fiu ultimul prost. Îmi e frica sa fiu umilit mai mult. Un sfat ceva? Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,teama de umilință e cel mai mare indicator al neîncrederii personale. Acum ca stii asta, ai nevoie de ajutor psihologic. Fie înveți cum să te descurci, fie apelezi la un psiholog care sa te învețe.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Incearca sa iti rezolvi problemele cu vorba buna. Fii ala matur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel eram si eu

| sergiumd1010 explică (pentru anonim_4396):

Și ce ar trebui sa fac? Ai vrei soluție?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sergiumd1010):

Pai la mine s-a rezolvat cu trecerea timpului. Pur si simplu m-am schimbat. Nu mi-a mai fost frica, m-am intarit cum s-ar zice. Asta vine o data cu maturizarea. Tu cati ani ai? Eu am 15.