| Jeksanovici a întrebat:

Salut, e ok dacă vreau sa ma transfer de la un liceu economic profilul comerț la un alt liceu pe profilul filologie deoarece nu sunt bun la mate deloc și nu ma atrage de nici un fel matematica? Ce parere aveți, oare e bine ce fac?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că te înveți să fugi tot timpul de aspectele neplăcute în loc să lupți cu ele.
Pentru că nu poți să fii sigur ca acolo nu o să îți displacă altceva. Dacă va fi așa, unde o să te mai muți.
Pentru că, după ce termini acest liceu cu profil economic, dacă vă învață întradevăr ceva pe acolo, cu liceul terminat, poți să găsești cât de cât un serviciu în domeniul economic, imediat după ce ai terminat liceul, dacă nu vrei să mai tocești încă câțiva ani la o facultate, pe când după un liceu de filo, ești un necalificat cu liceu, numai bun să livrezi pizza la domiciliu sau să așezi marfa pe raft la supermarket.
De aceea nu este bine ce faci.