| nick321 a întrebat:

Salut, eram pe facebook, si era ceva de genu. Andreea Mantea si-a aratat sanii... si am dat ca bou click pe link, si erau acolo reclame porno, am dat click pe cateva si dupa mi-a aparut, ceva cu politia romana, mi-a aratat ip`ul si alte chestii, m-am speriat cand am vazut ca scria acolo ca pc`ul meu este monitorizat, am vazut ceva cu amenda 300 de lei parca si m-am speriat cand am dat sa inchid pagina mi-a aparut scris ceva cu criptat,, am dat restart la pc si nu mi-a facut probleme, am cautat pe net si am gasit ceva cu "virusul politia romana", si nu stiu ce sa fac, am citit cateva comentarii cu unii care au patit asta, si cica lor le facea probleme pc`ul se restarta si chestii, nu stiu, oare chiar politia romana imi monitorizeaza pc`ul? oare chiar o sa promesc amenda? nu stiu vreau un sfat, multumesc. Scuzat categoria nu era nimic care implica PC

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un virus, Politia Romana nu iti monitorizeaza pc-ul.
Il poti sterge cu Malwarebytes Anti-Malware.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai luat un virus ca intri pe toate pornaciunile de site uri

| Voidwithin a răspuns:

Am avut virusu asta de 2 ori pana acuma.
Acm folosesc bitdefender si e foarte bun.
Incearca sa intri in safe mode cu pc-u si sa bagi un antivirus.
PS:Nu are nici o treaba cu politia romana, nu ii doare pe ei daca te uiti tu la sani lu Mantea sau nu.
Ai fi monitorizat daca ai fi persoana importanta, oricum nu iti fa griji ca Google stie toate cautarile tale si la toti ceilalti utilizatori(le pastreaza o evidenta ca sa zic asa) happy.

Răspuns utilizator avertizat