| anonim_4396 a întrebat:

Iata cum am ajuns in luna decembrie, vin sarbatorile, vine Craciunul. Intreabrile mele adresate expertilor sunt :
1. Eu de Mos Craciun as vrea un Samsung Galaxy Note 2 sau un Samsung Galaxy S III care la eMag costa 2500 lei respectiv 2300 lei, intrebarea mea este... Pot achizitiona unul dintre telefoane si in rate? Daca da care sunt urmarile?
2. Am intrat la cel mai bun liceu din oras, am note foarte bune, sunt cuminte, nu am bile negre, ce sa-i scriu lui Mos Craciun pe o foaie sub brad ca sa-l influientez foarte tare sa-mi aduca unul dintre telefoanele precizate mai sus?
3. Care ar fi marca de telefonie mobila care fabrica cele mai rezistente, performante ( procesor, RAM, etc ), etc telefoane la ora actuala? Sau se stie ca Appel Iphone 5, Samsung Galaxy S III si Samsung Galaxy Note 2 sunt cele mai performante, durabile telefoane in acest moment?
Multumesc anticipat celor ce vor raspunde la intrebarile mele, iar cel mai concret raspuns va primi funda.
Salut!

Răspuns Câştigător
| justhappy a răspuns:

1. Eu iti sugerez sa suni la cei de la eMaG pentru a fi sigura ( Nr. de telefon : 0212005200 sau 0744700000 )
2. Eu as scrie asa : Draga Mos Craciun, Sper ca anul acest sa ma rasplatesti pentru efortul depus in timpul anului, as vrea din toata inima un telefon Samsung Galaxy S III / Samsung Galaxy Note 2 ( Iti sugerez S III ), stiu ca nu este un telefon cu un pret mic, dar consider ca merit sa am si eu unul.
Iti multumesc, oricare ar fi decizia ta!
3.Eu iti spun sincer ca marca mea preferata este Samsung, iar telefonul preferat este Samsung Galaxy S III ( ca dovada acesta este si telefonul meu mobil ).
Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| asclepius a răspuns:

Pai si ce i asa greu straight face daca esti cum zici tu acolo nici nu trebuie sa te strduiesti prea tare de fapt ti ai raspuns tu singur\a la intrebarestraight face spune si tu : draga mos craciun imi doresc telefon x deoarece are procesor x (si alte specificatii) este produs de compania y care este o companie de incredere si produce numai produse durabile si rezistente care se strica foarte greu si sunt de foarte mare folos. nu stiu cat de concret ti se pare rasspunsul meu dar sper ca te a ajutat