| Yonutz47 a întrebat:

Ieri mi-am facut curaj si i-am spus colegei mele de banca ca o plac.Astazi nu a prea vorbit cu mine dar cand eram atent la profa ma privea incontinuu.Acum ce ar trebui sa fac pentru a afla daca si ea ma place sau nu? CE sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand iti regasesti curajul,du-o acasa si discuta cu ea pe drum,vei avea ocazia si sa intelegi daca i-a facut impresie faptul ca o placi si sa o intrebi daca ea te place pe tine.
Pentru ca,desi surprinsa,ea acum incearca sa faca fata emotiilor acestei noutati.
Asteapta o zi, doua si pe urma, actioneaza.
Esentialul este, de fapt, sa o intrebi daca te place si ea!

2 răspunsuri:
| LovelyKitty2 a răspuns:

Las-o putin ca sa se obisnuiasca cu ideea, apoi intreab-o tu sau roaga o prietena de a ei sa o intrebe.

| neutrino a răspuns:

Invit-o la o plimbare prin parc, la un film sau un un simplu suc.