| VladyCristian a întrebat:

Imi iubesc foarte mult prietena. Stiu ca nu m-a inselat niciodata si stiu ca ma iubeste si ea. Nu am vrut niciodata sa o insel dar azi am sarutat alta fata. Fata pe care am sarutat-o are 19 ani... e cu 2 ani mai mare decat mine. Mi-a zis ca ar mai vrea sa ne sarutam inca odata. Nu vreau sa fiu impreuna cu ea deoarece imi iubesc prietena. Ma simt asa de vinovat ca am facut asta... ce sa fac? vreau un sfat sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ai facut-o si gata.Regretele sunt tarzii.Nu e cam si cum te-ai fi culcat cu ea.Doar ai sarutat-o. Daca n-ati avut martori prietena ta nu are de ce sa afle. Daca tipa o informeaza o sa fie cuvantul ei impotriva cuvantului tau.Fii tare si pregateste-ti discursul de combatere.De ce sa strici o relatie frumoasa, pentru o impuritate din asta?winking

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu mai repeta greseala. Intoarce-te in bratele prietenei tale daca o iubesti. Daca dorina de a saruta din nou acea fata este mai mare ca dragostea ce-o porti prietenei tale, e problema mare. Ar trebui sa -i comunici iubitei tale cum sta treaba. Daca nu-ti doresti sa o mai saruti pe respectiva, inseamna ca a fost un instinct nevinovat fara implicare de sentimente, iar relatia cu iubita ta n-o sa fie degradata.

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Sincer...nu credeam ca mai sunt si baieti care se simt vinovati cand fac chestii de genul asta. foarte frum din partea ta.chiar esti de apreciat pentru astahappy cel mai bine ar fi sa nu mai vb cu respectiva, doar buna si pa si sa ii spui prietenei tale ca ai sarutat alta fata si ca iti pare extrem de rau pentru asta si ca te simti prost si nu o sa mai faci asta.pentru ca daca o sa afle de la altcineva o sa fie mai rau.asa o sa iti acorde sansa pe care o meriti si o sa treaca peste asta mai ales daca i'ai sp chiar tu.asa ii arati ca iti pare rau.eu una daca l'as iubi pe prietenul meu si ar face asta l'as ierta daca ar fi pentru prima data si mai ales ca nu mi'au sp alte pers. e nasol sa auzi de la altcineva ca prietenul tau s-a sarutat cu una si tu sa nu ai habar despre asta.deci sfatul meu este sa ii spui...

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Themarker. sp ca prietena ta nu te'ar ierta sh ca nu vrei sa o faci sa sufere dar crede'ma ca sunt fata sh ea ar aprecia faptul ca i'ai spus. daca ar afla din alta parte ar suferi mult mai mult dar daca ii spui chiar tu o sa ii fie mai bine si cred ca o sa iti dea a doua sansa.de aflat tot o sa afle si stiu asta din multe experinte de acest gen.si mai bine ii spui tu. o iei frumos, ii explici si sunt sigura ca o sa inteleaga...

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Habar n-aveam ca mai exista baieti care sunt capabili sa regrete un lucru ca asta, sa incerce sa repare ceea ce au gresit si sa se simta vinovati. Personal te apreciez, dar daca as fi in locul prietenei tale, ti-as spune in fata chestii care dor foarte tare, la faza asta ai fost nesimtit si totusi nu puteai evita acel sarut?
Inteleg ca nu vrei sa-i spui prietenei tale, ca na, o vei face sa sufere, dar poti trai cu minciuna asta? Chiar daca nu-i spui, tot minciuna e.Va suferi inevitabil, din cauza greselii tale.Mai devreme, sau mai tarziu, va afla. Sa nu o minti! Pentru minciuna, chiar ca nu te va ierta vreodata! Eu, una, nu te-as ierta. sad

| Helene a răspuns:

Buna

Deci asa a facut si prietenul meu, cica l-a sarutatchatterboxDa bine cate nu l'au sarutatchatterboxIn fine, am apreciat ca mi-a zis :uite m'a pupat, n'am avut ce sa fac, imi pare rau si restul'. Problema e ca l'am iertat.

Ce nesimtitstraight face

Asa, pai demonstreai ca o iubesti, pune situatia la rece
Tu daca ai afla ai da petrecere?straight face
Macar stie? Daca nu eu zic sa o informezi sa afle chiar de la tinesad
Nu sa afle de la x y care vor duce situatia la maxim.
Stii, tu chiar nu te'ai gandit la saraca fata inainte sa faci asta?
Adica da'l naibii de sarut, pentru sarutul asta puteai sa ai in loc milioane sau nici unul.
Trimite'i mesaj sau pe mess. Spune'i!

| VladyCristian explică:

@Lorelay... si eu ma consider asa. Ma crezi idiot sa dau stupid sau nefolositor? I-am spus acelei fete ca am prietena si ca nu vreau nimic de la ea. Am sarutat-o si gata... Problema este ca ma simt ca ultimul om. Ma simt foarte prost. Regret straight face

| VladyCristian explică:

...si inca ceva. nu as vrea sa afle prietena mea. nu m-ar ierta. nu merita sa o fac sa sufere sad

| Licurici_1572 a răspuns:

Pai 1 la mana ...esti un nesimtit
gandeste-te daca prietena ar fi facut asta si tu ai fi aflatraised eyebrows
puteai sa o opresti sau sa o inlaturiwinking
sa ii spui ca iti iubesti prietena si ca nu vrei sa fi cu eahappy
ce altceva
ce ne-ai spus si noua pe TPU
nu uitalaughing
esti nesimtithappy
si poti sa imi dai neflositor sau stupidwinking

| lauraa16 a răspuns:

Spune-i ca cea ce ai facut a fost o greseala si ca iti iubesti prietena si nu vrei sa o inseli. o sa inteleaga daca vrea! aaa si mai bine ii sp u la prietena ta decat sa afle de la altcineva ca e mai rau. explica-i, spune-i ca nu ai vrut