| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Imi place o fata si o iubesc foarte mult si tin foarte mult la ea insa ea ma vede doar ca pe un prieten. O cunosc de ceva timp, vara trecuta eram foarte apropiati insa acum nu prea mai vorbim asa des. Ea are iubit, eu am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna dupa mult timp in care am vorbit si ea m-a refuzat dar probabil a stat cu iubitul ei de acum dupa mult mai putin timp in care au vorbit decat a vorbit cu mine.
Si cand o vad si singura si cu el ma simt foarte prost, sunt gelos si tot felul de prostii de astea. Ba chiar uneori plang din cauza asta.
Cum pot trece peste? Sa o uit? Sa nu ma mai gandesc asa des la ea?(ies destul de des prin oras si cu prietenii)

Răspuns Apreciat de Editori
| Lina1993 a răspuns:

Cu totii trecem odata sau de mai multe ori prin viata prin asta ceva, e o lege a firii si nu putem scapa de asta. Tot ce putem face este sa asteptam ca timpul sa vindece totul. Un prim pas ar fi sa incerci sa rupi orice legatura cu ea si de fiecare data cand iti vine in minte, sa ignori gandurile. Evita inclusiv locurile in care iese si gaseste-ti hobbyuri noi, fa niste mici schimbari in viata ta care sa te distraga. Iti poate trece intr-o luna totul, iti poate trece in 4 luni sau chiar doua saptamani, totul depinde numai de cat de dispus esti sa lasi trecutul in urma.

| Codsssd a răspuns:

E cam complicat sa rup orice legatura. Suntem in aceeasi scoala si o vad in fiecare zi. si avem si cativa prieteni comuni cu care uneori ies pe afara...

1 răspuns:
| Plato a răspuns:

De iubit, n-o iubesti, crede-ma. O placi, nu o iubesti.
Chiar si asa, e o nimic toata. Pur si simplu nu te mai gandesti, iti trece.
Plangi? Pe bune? Prietene, sunteti copii. Sa zicem ca te-ar place si ati fi "impreuna", ce ati face? V-ati tine de mana, un pupic, vai de mine de pierdere. Da, tie ti se pare pierdere, dar e nimic. Sa vezi drame si tragedii cand mai cresti, asta e 0. laughing