| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate da cineva site-uri unde pot gasi probleme de chimie (clasa a 7-a) :s? Sau stiti vreo culegere cu probleme de chimie de cls 7? Daca da, va rog, dati-mi autorii si editura big grin

Răspuns Câştigător
| Yana a răspuns:

" Exercitii si probleme de chimie pentru gimnaziu " autor: Gabriela Mariana Mateiciuc

2 răspunsuri:
| Jane a răspuns:

Am o carte care se numeste "Chimie-Cluegere pentru clasele VII-VIII", de la editura Art, autorii L.I.Doicin si A.M.Anghel. Am lucrat anul asta (clasa a VII-a) din ea si m-a fost foarte utila. Sper ca te-am ajutat!

| Maiels a răspuns:

Chimie cilegere pentru clases a 7-a si a 8-a editura art