| sonyaminia a întrebat:

FUNDA a inceput scoala, si as vrea sa stiu ce culegerii explicative de romana, franceza, chimie si matematica stiti, nu din acelea cu exercitii ci explicative
ex.la romana sa fie cu expicarea proverubulkui de exemplu dati-mi site-ul, sau editura si autorii funda cel mai bun vot toti

1 răspuns:
| LaViUtZa a răspuns:

Eu am la matematica trei culegeri si cu explicatii si cu exercitii si la romana am tot la fel..matematica=Matematica exerciti si probleme clasa a7-a (editura delfin), matematica clasa a 7-a(editura clubul matematicienilor), after school(editura paralela 45)......romana=limba si literatura romana clasa a7-a (editura ART grup tutorial), limba romana clasa a 7-a (editura didactica si pedagogica, R.A.), literatura limba comunicare (editura ART grup tutorial) eu alt ceva nu am folosit de cand am inceput clasele gimnaziale