| alexandraiulia19 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum se joaca telefonul american?
PS:Vreau sa imi spuneti si regulile si daca puteti si exemple.
Cel mai bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Primul ii spune un cuvant celui din dreapta, acela ii spune alt cuvant celui din dreapta lui pana se inchide roata. Cineva sta pe bara si, dupa ce se termina impartasirea de secrete la ureche, incepe sa puna intrebari. Aiurea, ce-i trece lui prin cap, de la "ce-ai facut aseara?" pana la "cum ai rezolvat problema cu extraterestra aia verde cu sanii mari?" sau "ce i-ai face clientului X, daca nu te-ar vedea nimeni".

Tu trebuie sa raspunzi folosind cuvantul care ti s-a spus la inceput. Sa zicem ca cineva ti-a zis tastatura si e intrebarea cu clientul, merge sa-i zici "i-as sparge o tastatura de cap". Dupa ce e intrebata toata lumea, cel al carui raspuns s-a potrivit mai bine pune intrebari tura urmatoare.

2 răspunsuri:
| AIPS a răspuns:

Buna! telefonul american se joaca in minim trei copii! Unul dintre acestia sta intr-un loc in fata celorlalti si asteapta pana cand acestia isi spun la ureche cate un cuvant! Poate fi orice:caramida, spital, fereastra etc. orice cuvant! Apoi acela care nu a spus si nu i-a spus nimeni niciun cuvant... pune intrebari copiilor.Ei trebuie sa raspunda la intrebare cu acel cuvant pe care i l-a spus cel de langa el
ex:"unde te-ai nascut?"el spune"la spitatlul e nebuni"laughingrolling on the flooramuzant nu?rolling on the floor
cautati cuvinte cat mai amuzante
distati-vahappy