| JustLiveYourLife a întrebat:

Inainte sa incep sa va povestesc as vrea sa fac urmatorul lucru : am sa notez cu C baiatul pe care il plac mai putin iar cu A baiatul de care imi place un pic mai mult, pentru am fii mai usor sa povestesc... big grin
Imi place, dupa cum cred ca va-ti dat seama, de 2 baietii big grin. Insa nu ii plac pe amandoi la fel de mult. Ambii stiau ca ii plac. "C" mi-a spus ca si el ma place insa nu vrea sa fim deocamdata impreuna. In vreme ce "A" nu mi-a spus absolut nimic.
Dupa cateva zile "C" si-a facut o prietena. Normal ca am fost surprinsa, amavnd in vedere ca doar cu cateva zile inainte ma tinea in brate si tot asa desi nu eram impreuna. Marog nu am zis nimic, m-am prefacut ca nu imi pasa in mod exagerat.
Acum cateva zile am trimis un mesaj la toata lista, in care scria : Cat la suta tii la mine? "C" mi-a spus ca tine 50% iar eu nu mai stiu ce sa mai cred... crying adica stiu ca asa cum eu tin la cei doi in acelasi timp, asa si el tine la mine si la fata aceea la fel :X insa nu stiu parca mi-as dori sa fie mai sincer cu mine adica eu nu sunt cu nici unul dintre cei doi crying deci nu pot sa spun ca i-am intors spatele unuia dintre ei. Dar el teoretic mi-a intors spatele, nu? Sau este doar senzatia mea? Crede-ti ca este o greseala sa tii la doi baietii? love struck Ma scuzati daca v-am plictisit, dar eu chiar vreau sa stiu daca este bine sa iti placa de doi baietii sau daca gresec facand asta sad multumesc anticipat :* :h

Răspuns Câştigător
| Alexandra2601 a răspuns:

Buna! Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare. Cel mai bine e sa vorbesti cu "C", sa-i spui ceea ce ai pe suflettongue, apoi vezi reactia sa. Daca isi continua relatia cu fata respectiva, cred ca ai putea sa-ti iei gandul de la el. Dar "A" stie ca il placi? Daca nu, incearca sa-i spui si lui. Nu e o greseala sa tii la doi baieti. Problema vine cand esti o fire mai sentimentala. Pentru ca poti la fel de bine ramane cu ochii in soare. Si va fi destul de greu sa treci peste. :* Sper ca te-a ajutat cu ceva raspunsul meu. Si sa ma anunti ce s-a intamplat. Sper sa fie la fel de bine cum a fost si la minehappy:*:*

3 răspunsuri:
| MEMO a răspuns:

Lai ranit ca nai vrut sa fii cu iel ''C''

| Lavynya95 a răspuns:

O Doamne, numai de baieti/fete care se indragostesc auzi aici!
Viata nu se rezuma numai la asta! Doamne!
Rapunsul: Nu nu este o problema, pentru ca incepi sa te maturizezi si sentimentele astea dau buzna asa, fara sa intrebe si vezi un baiat dragut, il placi, il vezi pe al doilea si pe ala il placi.Adica mi se pare mult spus "placi", trebuia sa spun "simpatizezi"!

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna!
pai uite care e problema ta. ai zis doar ca nu le-ai intors spatele nici unuia, dar te gresesti, tu, zicind ca iti plac de ambii, deja inseamna ceva! Si ca baiatul "c" a raspuns ca 50 %, si ca tu doresti sa fie el mai sincer.cum mai sincer? Tu ce daca nu ai ales pe nici unul esti mai sincera? Fii mai increzuta, si alege odata, caci daca fugi dupa doi odata nu vei prinde nici unul, caci ei la urma urmei pina ai sa te gindesti tu or sa plece si vei ramine fara nici unul, doar cu amintiri si lacrimi.
Bafta