| Andrew1Me a întrebat:

Salut, intrebarea mea e una mai "rebela". De cateva luni incoace in aproape fiecare seara de vineri, daca nu si sambata si duminica beau cu mai multi prieteni/prietene...si am o problema, mereu vomit chiar daca nu beau asa de mult(maxim 6-7 shoturi in unele zile). Ce pot face sa nu mai vomit? Mersi anticipat, dau funda!

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Trebuie sa bei incet. Poate bei mult intr-un timp scurt.

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu mai bea.

| Gizăz a răspuns:

Ummm... poate să nu mai bei ca spartul? Când vomiţi corpul îţi transmite ceva. Adică ceva gen că nu mai poate. Eu beau rar şi nici nu pot să duc mai mult de zece sau ceva de genul. Şi asta că am 2 m şi 100 kg. Şi nu, nu e o întrebare "rebelă". Sunteţi mai proşti unii ca alţii, nu rebeli. E o diferenţă.

| Andrew1Me explică (pentru Gizăz):

Pai daca iti ziceam acuma ca fumez si iarba...

| LoveSleep a răspuns:

Pai nu-i neaparat ca le bei rapid, poate atata ti-e "limita". 6-7 shoturi nu-s asa puține.
Depinde de persoană. Tu dacă bei cât am eu nevoie sa fiu puțin amețit, esti in comă, crede-ma.

| random4question a răspuns:

Mai rebel mai esti. Distractie fără bautura, iarba etc. nu se poate?
Referitor la întrebare, nu mai bea.