| CosminBone a întrebat:

La mine in cartier este un grup de copii pe care nu-i cunosc. Se plimba mereu prin fata blocului meu. Cum as putea sa ma imprietenesc cu ei si sa intru in vorba cu ei?

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Salut. Ca sa poti sti ceva despre ei, urmareste-i o data, dar nu te da de gol. Fa-o de la distanta! Si apoi incearca sa intri in discutie cu ei pornind de la locul in care i-ai vazut ca-si petrec timpul. Intreaba-i ceva ce crezi ca ar putea sti, dar fa cumva sa nu para intrebarea stupida. Cel mai bine functioneaza sa ceri ajutorul pentru ceva care sa nu presupuna un efort prea mare din partea lor, ca sa nu te refuze. Fa-te ca ti-ai pierdut cheia si roaga-i sa se uite pe-acolo dupa ea. Zi-le c-ai venit alergand si ti-a sarit din buzunar... Vezi, sa ai buzunar! Nu stiu, vezi tu poate-ti vine vreo idee mai buna! Bafta!