| anonim_4396 a întrebat:

Salut, lume! Am nevoie de ajutorul vostru, urgent. In primul rand, sunt intr-o relatie cu un baiat (distance) de o luna. Il iubesc enorm, si, voiam sa va intreb daca se aniverseaza 4 saptamani, 5 saptamani sau pe luni? O luna, 2 luni, 3 luni etc. Nu sunt tocmai sigura. Si as mai dori exemple de mesaje emotionante si lungi sau pur si simplu ce sa scriu in el. De obicei, cand creez un asemeanea mesaj ma emotionez atat de tare incat ma blochez si nu stiu cum sa ma exprim in asa fel incat sa ii spun cat de mult il iubesc, chiar daca el stie asta, trebuie sa ii scriu un mesaj, ca de aniversare, un gest frumos din partea mea. Help me.
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| unulrau a răspuns:

Se aniverseaza si cu saptamani si cu luni, dar de obicei se fac cadouri tot la o luna si cand faci un an de relatie big grin

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Parerea mea este ca te consumi prea mult! Lasa l pe el sa faca esste gesturi romantice si nici decum tu ca fata!
Vei avea foarte mult de suferit daca ii arati cat de mult il iubesti!

| NH4OH a răspuns (pentru VadTot):

Crede-ma ca am facut asta de mai multe ori. Spre exemplu nu i-am scris mesaj cand am facut o luna, ci i-am spus pur si simplu " te iubesc". A crezut ca am uitat de aniversare si s-a suparat, totusi, dintr-un motiv banal, dar s-a suparat.

| VadTot a răspuns (pentru NH4OH):

Ok spui si La multi ani! dar nu exagera cu fel si fel de mesaje siropoase! ok/?

| NH4OH a răspuns (pentru VadTot):

Ok, vad eu ce fac. Mersi pentru sfaturi.

| unulrau a răspuns:

Multi sarbatoresc zilele de cand sunt in relatie cu persoana iubita. Daca vrei mesaj, ai putea sa creezi tu, sa ii spui cat de mult il iubesti, ce ai face pentru el etc. etc. Sau poti sa iei dintre astea :
1. Îmi doresc să îţi spun cât de multe te iubesc, să te văd în fiecare zi, să-ţi ştiu bucuriile şi să-ţi alin necazurile.
2.2.Opt litere, două cuvinte, un singur înţeles: Te iubesc!
3.4. Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc. Tu mă faci să iubesc!
4. Cineva mi-a spus că ziua are 24 de ore, că o oră are 60 de minute şi că un minut are 60 de secunde. Nimeni nu mi-a spus că o secundă fără tine e o eternitate
Sau daca vrei sa te inspiri de pe internet uite aici cateva site-uri :
http://www.kudika.ro/......ru-el.html
http://www.divahair.ro/texte-dragoste/mesaje-pentru-el
http://www.mesaje.md/mesaje-romantice/
http://www.portalroman.com/diverse/lsms.php
http://www.ele.ro/......lalt-15906

Sper ca te-am ajutat.
Bafta! :3

| NH4OH a răspuns (pentru unulrau):

Mersi, imi plac unele mesaje, dar nu foarte siropoase cum spunea VadTot.
Dar imi mai poti raspunde la intrebarea aceea cu lunile si saptamanile? Cum se aniverseaza, dupa luni, sau saptamani?

| unulrau a răspuns (pentru NH4OH):

Se aniverseaza si cu saptamani si cu luni, dar de obicei se fac cadouri tot la o luna si cand faci un an de relatie big grin