| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume,am si eu o intrebare, ce rost are viata? eu unul m-am saturat, am 21 de ani si simt ca nu am niciun viitor,pentru ce traiesc? care e scopul meu? am o viata destul de urata zic eu,nu am niciun viitor lucrez intr-un mediu stresant,abia astept sa vina weekend-ul sa ma linistesc ca simt ca innebunesc,fac aceleasi lucruri zi de zi,luna de luna si tot asa dar pana cand? de ce sa traiesc? nu mai pot sunt numai stresat si imi doresc sa se termine, dar cum? cum sa imi fac viata mai buna incat sa merg mai departe? vreau si eu o schimbare in bine, vreau si eu un scop. multumesc frumos si imi pare rau ca va plictisesc cu problemele dar simt nevoia sa spun cuiva ce am pe suflet in speranta ca ma voi simti mai bine happy

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Pai fa rost de un scop, sa te ambitioneze sa mergi mai inainte.
Noi nu putem sa-ti spunem fa aia, sau fa cealtalta, asta e decizia ta, cert e ca oricum ai nevoie de o schimbare deci incearca sa te detasezi de mediul stresant in care locuiesti.
Cauta-ti alt servici, care sa-ti placa, cauta-ti un hobby, un scop in viata.