| Marius5219 a întrebat:

M-am despărțit de prietena mea din cauza anturajului ei cu niște prietene care o influențau greșit. Ii spuneau sa se despartă de mine, pentru ca ne certam mult în ultima vreme și ii spuneau sa încerce altceva. Și va dați seama ca să nu para de proasta în fata prietenilor începea sa vorbească cu alți băieți. Asta era și motivul principal al certurilor noastre în ultima vreme. Precizez ca ea s-a reimprietenit cu o fosta prietena care era mai rebela și umbla azi cu unu mâine cu altul, pentru care mai demult prietena mea a fost pedepsita de părinții ei din cauza ca s-a luat după fata aceea. Acum eu nu am rezistat durerii și i'am zis la maica sa ce s-a întâmplat și ca s-a împrietenit din nou cu fata aceea. Acum ea e pedepsita(nu telefon, nu afara, nu nimic și din iulie o trimite la sora mamei ei în Germania). Faza e ca noi trebuia sa mergem ca domnisori de onoare la nunta la o ruda mai apropiata de-a părinților ei. Nu știu cum ar trebui sa procedez si ce ar trebui sa fac? Ea probabil va încerca să ne împacăm sau cel putin cred ca asa va fi sau dacă nu vom povesti puțin mai aprins cred. Chiar nu știu. Sfătuiți ma va rog cum și ce ar trebui sa fac? Mama ei m-a sunat și m-a rugat sa merg și nu am putut refuza.
Sper ca ma înțelegeți și nu începeți sa va bateți joc.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Pai, dacă încă ții la ea și ai sentimente aprinse, așteaptă pana în ziua respectiva, sau cu o zi înainte de eveniment și vorbești cu ea.
In situația ta ce e cel mai bine de făcut, e sa începi sa vorbești cu ea, pe mess sah Fata in fata, dar cel mai bine e fata în fata, și de acolo vezi cum decurg lucrurile. Dacă vrea sa va împăcăti, și tu încă ai sentimente fata de ea dar ești orgolios, lasă l în colo de orgoliu și împăcată cu ea, pana la urma trebuie sa înțelegem caci toti facem greșeli, și ea nu a realizat ce face și cu cine sta. Merita o a 2 a șansă, sau a 3 a... Și eu am o prietena de care îmi place enorm de mult dar e împreună cu un escroc, încercăm sa ii explic ca nu e ok băiatul su ca va ajunge rău fata caci ala e un bou pe scurt, și ea o fata mult mai decenta, nu se potrivesc etc dar, nu m-a ascultat, asa ca aștept caci va realiza singura la un momentdat ca am avut dreptate, de aceea nu rup legătură sau CV.
Asa ca, poți sa mergi liniștit la nunta împreună cu fata asta, căci mai mult ca sigur va veți împaca, poate va fi puțin ofticată pe tine ca I ai spus mamei ei cu cine sta dar trebuie sa fii calm și sa o înțelegi, și sa ii explici și va înțelege ca I ai vrut binele și de acolo va fi o poveste frumoasa. Succes la nuntawinking

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai procedat bine ea a ascultat de fetele rele in loc sa tina cu tine, era cat pe ce sa o faca lata daca se tinea mult dupa celalalte. Depinde ce relatii ai cu masa daca crezi ca merita sa mergi e bine asa mananci si bei gratuit acolo fara sa faci abuz

| Adry05 a răspuns:

Pai vezi si tu discutia de acolo si ce o sa faci, nu inteleg ce sfat vrei sa-ti dam noi? de une sa stim cum o sa abordeze ea problema sau ce vrea sa faca?

| Andreeush a răspuns:

Dacă ea a preferat să stea cu acele "prietene" și la tine a renunțat ar trebui să o lași în pace, nu încerca să mai fii cu ea.
Dacă te duci la nuntă nu înseamnă că ești obligat să te împaci cu ea.

| NonZarek a răspuns:

Ei bine? Ce ai reușit?