| Octav_Octavian_1996 a întrebat:

Ma adresez catre domnisoare.

As vrea sa va intreb, dar raspundeti cinstit.
Ce le plac fetelor la baieti? Cum ar trebui dupa parerea ta sa fie imbracat un baiat, cum sa se comporte, ce sa faca s.a.m.d
De ce va place sa avem ochii albastri (negri,maro, caprui etc)?
De ce va place sa avem cate un semn, genul cum am eu 2
pete albe pe cap, care pot sa le tund si cresc inapoi si asa mai departe.

As vrea un raspuns cat mai sincer, multumesc. Daca e nevoie dau si funda, sau ce mai era acolohee hee.

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Ai sa vezi ca o sa dai de multe pareri pentru ca este exact ca si in cazul baietilor.Pot fi fete care stau cu un baiat pur si simplu pentru ca este "bun" sau fete care apreciaza anumite calitati sau chiar defecte, iar aici parerile sunt impartite.Depinde de genul fiecarei fete.
E aiurea sa zici ca infatisarea nu conteaza.Nu e totul, dar conteaza.Pana la urma de cele mai multe ori o persoana te atrage datorita aspectului fizic si mai apoi ajunti sa ii cunosti si interiorul.Asa ca da, sunt cautati baietii frumosi, care sa arate bine, sa fie bine imbracati, curati.Asta mai depinde si de standardele fiecarei fete.
Eu,ca fata, sunt constienta ca nu pot avea langa mine printul pe cal alb sau un super model Calvin Klein pentru ca nici eu nu sunt model la VS in plus nimeni nu e perfect, dar sa zicem ca imi plac baietii care sunt curati, in primul rand(cred ca toate fetele doresc asta)care nu se imbraca cocalareste(gen cu pantalonii in vine, lanturi de aur si culori deschise gen roz).Pt mine ochii nu conteaza.La inceput faza cu ochii e doar o fita pentru ca dragostea nu tine cont de culoarea lor sau de freza sau de pantalonii cat mai mulati,mai degraba de bun gust.Un baiat demn de o fata finuta si buna(din toate punctele de vedere) ar trebui sa fie onest,inteligent(nu geniu dar sa stie sa poarte o discutie cat de cat inteligenta care nu are legatura cu manelele,zic)sa fie respectuos,atat cu ea cat si cu cei din jur,sa fie "barbat" dar sa nu-i fie rusine sa planga atunci cand e cazul, sa fie cat de cat romantic, atragator, amuzant, atent la nevoile celor din jur nu numai la ale lui.Sa stie sa se comporte intr-o societate, sa fie deschis...cam pe astea le vad eu cele mai importante calitati restul tin de dorintele fiecaruia.

9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Depinde de fiecare fată, pot să le placă caracterul, dar la altele pot să le placă doar situaţia financiară.
Dacă iubeşti, vezi doar perfecţiunea, aşa este şi în cazul meu.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Pai,nu exista un raspuns general la intrebarea asta. Depinde de fata.Pentru unele e suficient sa fii "bun' si sa ai bani,in rest,nimic altceva.
Pentru fetele care,totusi, apreciaza caracterul mai mult decat portofelulhee hee, e important sa fii glumet, simpatic, de gasca. Unor fete le plac baietii rai, ca si mie de altfel laughing Cred ca, cam toate fetele sunt atrase de baieti de genu`.De ce? Nu stiu, cred ca un "bad boy" iti ofera mai multa incredere, te simti in siguranta.Si pana la urma, ce fata ar vrea un baiat care sa fie ca un catelus dupa ea... Dar, cu toate astea, cel mai important este sa fie acea chimie intre fata si baiat.Degeaba esti perfect fizic si de treaba, daca nu exista acea chimie. Iubirea inseamna sa iubesti atat calitatile cat si defectele persoanei de langa tine. Fiecare avem o jumatate, acolo undeva laughing. Si nu trebuie sa te schimbi sau sa faci ceva in sensul asta.Doar sa fii tu.
La comportament,iar,depinde de fiecare fata. Poate unei fete ii place sa fie mai timid acel baiat cand e cu ea,sa se comporte cu ea finut, ca si cum ar fi o floarelaughing sau dimpotriva,unele prefera mai mult sa se tachineze cu baiatul respectiv,sa se enerveze, sa fie gen Tom & Jerry. happy
Iubirea e complicata, si niciodata nu o sa gasesti o reteta... Cand te indragostesti, te indragostesti si punct. Nu te mai intereseaza culoare ochilor, daca hainele sunt de firma sau daca acea persoana e cea potrivita, parerea mea. happy...

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Buna Octavian.

Parerea mea este ca depinde de la fata la fata. Sunt fete care ne plac baietii care se imbraca cu gust (asortati, cu un fular, un accesoriu), sunt fete care nu le intereseaza acest lucru, sau pur si simplu nu ii dau asa mult importanta. Mie, de fel, imi plac baietii care se stiu asorta, care nu se imbraca ca si cum ar fi un curcubeu (cand nu e cazul), gen http://i1238.photobucket.com/albums/ff481/sidelpi/CollageZAra.jpg.
Despre caracter, as putea spune ca prefer baietii care sunt tandri, intelegatori in orice moment, care nu prin materialism ci din contra prin mici detalii stiu sa isi arate dragostea (nu doar prin cuvinte, ci si prin detalii cum ar fi o floare cand vine de la serviciu, sau un mic dejun la pat cand perechea este bolnava sau ma rog. racita), ne plac baietii care nu sunt orgoliosi si care vad femeia ca pe o jumatate a lui nu ca un obiect, baietii care ne face sa zambim in cele mai grele momente si nu acei care le pasa doar de ei, preferam baietii simpli (nu cocalari si restul), si acei care nu te abandoneaza in casa pentru o partida de fotbal cu prietenii, ci din contra acei care iti spun: hai cu mine, trecem pe la supermarket si iti iei niste seminte, iar te uiti la mine pana joc putin si dupa aia iesim prin oras, sau daca vrei suna-ti prietenele, poate vor si ele sa vina, sau iti spune: mai bine merg in alta zi, azi am de gand sa imi petrec toata ziua cu tine.

Depinde de fiecare fata cand vine vorba de fizic (ochi, muschi, par, etc.), dar pentru mine cred ca atunci cand te indragostesti ochii aceei persoane vor fi cei mai frumosi fara a conta culoarea, si asa e la fel si cu semnele, poate sunt fete care le plac semnele pe gat (de exemplu) fiindca prietenul lor are unul pe gat si le incanta.

Sper ca te-am lamurit, este doar o parere, stiu ca nu toata lumea gandeste la fel.

Succes :)

| GăbițuGabriel a răspuns:

Sunt curios fetelor, sa vedem ce raspundeti thinking

| GăbițuGabriel a răspuns:

Frumos, printre aceste pareri ma aflu si eu tongue. Sunt genul de baiat rau (bad boy), dar in acelasi timp si romantic si care face orice fata sau persoana sa rada, parerea cu cocalarii pentru mine este foarte jos :-Q :-Q :-Q deci frate ii urasc laughing un rapper sau hip-hop mai merge big grin.

| Irinα a răspuns:

Hmm...pai aici cred ca mi-as putea spune varianta cu "saten cu ochi albastrii". Sincer eu prefer baietii mai cu latura de "bad boy" (dar cred ca fiecarei fete ii place un astfel de baiat putin obraznic ), sa aiba simtul umorului, sa nu fumeze, sa pot discuta deschis cu el, sa fie o fire optimista.
Oricum, fiecare cu preferintele ei sper ca te-am ajutat cu ceva

| Octav_Octavian_1996 explică:

Am inteles faza, acum daca tot spuneti ca depinde de fata, cum as putea sa deosebesc o fata care-i place "bad boy" si una care ar dori un catelus langa ea.
Sincer eu sunt mai mult ceva de genul "bad boy", iubesc gluma (poate ca multi nu o inteleg cateodata, sunt prea vierzi), imi place sa dau cu picioru-n cineva, iar el sa nu incerce pentru ca daca-mi sare "sprujina" imi cam es din minti ( nu sunt in stare sa ating o fata, stati calmi ) si tot cu chestii di-nastea.
Deci, cum as putea sa deosebesc o fata care chiar iubeste sa fiu "catelus" sau un "bad boy" sau mai romantic, elegant si etc, pentru ca sunt tipul care este in stare de fiecare spuse mai sus, pot sa fiu si tocilar pentru ca daca rade cineva, trec in "bad boy"hee hee, deci ati inteles voi ce vreau sa stiu eu. mersi

| AndreeaaD a răspuns (pentru Octav_Octavian_1996):

Din punctul meu de vedere, nu trebuie sa stii sa deosebesti o fata care vrea un "bad boy" de o fata care vrea un baiat dulce si timid.Trebuie sa fii tu, pentru ca s-a mai spus, dragostea nu tine cont de asta. Daca o persoana nu te place pentru ceea ce esti tu cu adevarat inseamna ca nu e demna de tine.Ca ai mai multe laturi si poti fii si un romantic incurabil dar si un baiat rau cand e cazul, asta tine de personalitatea ta dar nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni.

| Octav_Octavian_1996 explică:

Limba rusa imi este un hobby si uite ce vreau sa-ti spun: pasol nahui otsiuda, moldovanskii pidaras.

asa ca, zat de aici, moldovene.