| ForeverWarrior a întrebat:

Salut.Ma adresez mai mult fetelor mai "linistite". Daca sa zicem ca va abordeaza un baiat intr-o librarie si e imbracat ok, ingrijit conteaza asa de mult aspectul fizic (muschi si infatisare) daca o sa il cunoasteti si o sa vedeti ca e de treaba? si cum v-ar placea sa va abordeze? Funda!

Răspuns Câştigător
| SweetRamo a răspuns:

Bună! Nu ştiu cât de mult îţi pot fi de ajutor dar hai că încerc, poate reuşesc ceva.
Măi băieţi, măi... Uf, da' greu mai e cu voi happy! Haide să înterpretăm ceva...
X este în limbrărie şi se uită la nişte cărţi, deodată Y se apropie de ea şi începe o conversaţie, X pare că se simte destul de bine în prezenţa lui X şi vrea să îl cunoască mai bine.
Nu ai înţeles nimic, nu? Ok atunci am să îţi explic...
Aspectul fizic - muşchi + înfăţişare -

Acum contează despre ce fată este vorba aici. În caz că o cunoşti de ceva-vreme sau că o ştii doar de câteva zile, o fata are preferinţele ei proprii. Nimeni nu îi poate anticipa următoarea mişcare, să zicem. Eu una cred că dacă o fată se simte bine în prezenţă unui băiat, iar acesta o cucereşte prin personalitatea sa, avem o poveste de dragoste deja. Pentru mine una nu contează aspectul fizic atâta timp cât îl cunosc pe acel băiat de ceva-vreme şi râd mereu la glumele lui şi mai ales mă simt bine alături de acesta.
Revenind acum. Muşchi? Pentru ce mai ai nevoie frate de muşchi dacă ai minte oh go on? Na... dacă vrei tu să arăţi mult mai masculin şi să îi dai senzaţia fetei că este mereu apărată, protejată etc... Iar fizicul, sincer este adevărat că şi acesta contează pentru fete ÎNSĂ dacă aceasta se simte bine lângă acel băiat şi simte ceva magic când el este lângă ea atunci cred că îşi dă toată lumea seama de dragostea ce i-o poartă băiatului. - sper că ai înţeles ceva din asta -
Cum ne-ar plăcea să ne abordeze?

Mie una îmi place ca un tip să fie îndrăzneţ şi să înceapă el conversaţia cu mine. Să îmi spună câteva lucruri despre el, mai apoi să mă facă să mă simt bine lângă acesta. Prin umare să fiu mereu cu zâmbetul pe buze când acesta este lângă mine. Fii tu însăţi şi ieşi din carapace în caz că eşti timid. Nu prea ne plac băieţii timizi, noi mai de grabă suntem atrase de nişte tipi care au mereu cu câte o glumă să ne spună, să fie îndrăzneţi şi mai mereu amuzanţi. Desigur că trebuie să fie şi protectori şi romantici în anumite momente. Însă nu într-atât să sufoce partenera - asta este treaba noastră laughing -. Apropo un ultim sfat. Să ai încredere mereu în persoanele care merită şi nu lăsa gelozia sau un alt tip să ţi-o fure.
Acum sper că măcar ai înţeles câte ceva despre noi. Şi să ştiţi că nu suntem chiar atât de greu de citit. Sper să dai acea fată pe spate cu personalitatea ta şi... nu o lăsa să scape până nu este îndrăgostită lulea de tine xD. Baftă!

2 răspunsuri:
| diana26 a răspuns:

Nu stiu la ce te referi cand zici,, sa abordeze,, dar eu cred ca daca ne-am intalni intr-o biblioteca, ar trebui sa fie ceva linistit. De exemplu sa ma invite la un suc si sa fie cat de cat,, cuminte,,. Macar la prima intalnire.
Funda? puppy dog eyes

| dudici0 a răspuns:

E important si aspectul fizichappype mine nu ma incata baietii cu muschi si patretele..bine dar nici cei cu burtabig grin mai bine e sa descoperi ca are sufletul frumos, ca frumusetea se duce si sufletul ramane mereubatting eyelashessi in legatura cu 'abordatul' hmmhee heemie nu-mi plac cei tupeisti cu replici de pe google laughing sa fie linistit, sa ma invite la plimbarica o prajituricahee heeca sa-l cunosc mai binehee hee