| Karatistul12369 a întrebat:

Salut, ma numesc Cristi si as vrea sfaturile voastre : am 15 ani si am 1, 65 si 60 kilograme, sunt putin grasut, iar oasele de la pumni nu sunt asa mari cum ar trebui sa fie la un adolescent si as vrea sa ma pot apara sau bate, ce exercitii ar trebui sa fac sa am oasele de la pumni tari si mari?

Răspuns Câştigător
| SebastianCMT a răspuns:

Sa lovesti cat mai multe, din ce in ce mai tare si mai solit sa fie materialul in care lovesti, asa oasele tale vor pati niste mici julituri, fisuri, vanatai, si intre timp se va reface osul cu un strat mai tare si rezistent!