| Madalina2007 a întrebat:

Salut, ma numesc Madalina si vreau sa va spun o poveste paranormala: Eu de cand eram mica auzeam pasi prin sufrageria apartamentului in care locuiam imi era atat de frica,de multe ori i-am zis mamei dar ea nu ma crezut, totusi cred ca si ea a auzit doar ca poate nu dadea importanta. A doua poveste este: Eram intr-o seara si dormeam singura era ora 24:00 si din pod se auzea un scartit destul de puteric mama era in camera cealalta Am sunat o dar dormea prea adanc si nu a raspuns Dupa aceea se aude boxa care porneste dar ea era descarcata, apoi se aud scarile care scartie, ele scartie doar daca cineva calca pe ele, la ora 3:33 fix s-a auzit o bubuitura ca si cum un lemn a cazut atunci m -am speriat atat de tare, daca puteti imi spune ti cateva sfaturi mi ar prii bine... Nu dati hate, totul este adevarat

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti ca e bantuita casa, stiu ca e greu si ca nu poti dar nu ai alta solutie.Ca sa scapi de starile acelea si sa nu mai auzi sunetele, sau sa vezi lucuri ia-ti o lumina de veghe si pune continu in casti sau la tv ceva care sa vorbeasca, sa cante etc orce iti distrage atentia.Nu mai sta pe intuneric, nu te mai gandi la lucuri nasoale, gandeste-te ca esti cu cineva in casa si inspira si expira de fiecare data cand te speri.
Si eu am avut problema asta de mica, nu stiu daca e pe bune sau in capul meu dar imi provoca panica iar tot ce trebuie sa faci e sa extirpi ideea cum ca ceva inexistent sau o fantoma iti poate face rau, pentru ca nu te poate atinge asa ceva.

4 răspunsuri:
| Carmen2k18 a răspuns:

Nu dau hate... doar că ora 24 nu există, Mădălina!

| Madalina2007 explică (pentru Carmen2k18):

Ora 12:00 pentru a diferentia

| Madalina2007 explică (pentru Carmen2k18):

Srry doar ca am auzit cateva persoane spunand ora 24 si nu a corectat nimeni. Totusi ai un sfat

| Madalina2007 explică:

Scz ora 00:00