| geo1200 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat?
Aseara m-a durut foarte rau maseaua, ( in urma cu ceva timp mi-a cazut plomba pentru ca maseaua s-a spart si nu am avut timp sa o plombez, am zis ca o sa fac asta in vacanta de iarna) astazi m-am trezit cu ea mflata dar nu este umflata normal, este umflata in interior din jumatea ei mi-a iesit ceva arata la fel ca gingia si este foare umflat aproape mi-a acoperit maseaua. Ce sa fac? astazi este duminica si la urgente nu as vreasa ma duc.

Răspuns Câştigător
| CannbalCorpse a răspuns:

Ai o problema medicala serioasa, cine stie ce dureri o sa te apuce la noapte si mamei mele i s a intamplat aceelasi lucru la o plomba si tot asa era duminica si nu voia sa se duce la urgente, dar a facut rau pentru ca inspre seara au apucato niste dureri inimaginabile.
Daca vrei sa mai ai dinti in gura du-te la dentist, stiu si eu ca preturile sunt scumpe, dar asta e.
O zi cat mai buna happy!

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Te duci la dentist, daca nu gasesti nici un dentist la farmacie.

| Geryking a răspuns:

Du-te la dentist si spune-i... sau ia un calmant cand se umfla mai tare.