| VladCosmin007 a întrebat:

Pot creste in masa musculara daca am putina grasime pe burta? (182 inaltime si 85kg)
Va rog daca nu aveti habar nu comentati, daca nu ati facut sala nu comentati. Multumesc

Răspuns Câştigător
| T2LS a răspuns:

Da, făcând sală de asemenea ai șanse mari să scapi și de grăsimea în plus. Poți face mușchi la orice parte a corpului chiar dacă ai grăsime pe burtă, dar dacă vrei să ai un abdomen tonifiat vei avea nevoie să dai grăsimea de pe burtă jos.

| VladCosmin007 explică (pentru T2LS):

Pai si cum o dau? Dieta tin, ma refer ca mananc multe proteine si carbohidrati pentru a lua in masa musculara. Sau se duce asa dupa un timp daca imi respect regimul si antrenamentele

| T2LS a răspuns (pentru VladCosmin007):

Fie exerciții specifice, fie îți menții stilul de alimentație normal (dacă nu sunt prea mult kcal).

3 răspunsuri:
| Fantastic7 a răspuns:

Normal că poţi, dacă faci sală.
Dacă vrei să scapi de burdihan trebuie mâncat cu atenţie şi să lucrezi mult la nivelul abdomenului, des, exerciţii pe care să le diversifici (găseşti pe net câte vrei).
Eu lucrez de multe luni la abdomen, şi eu tot aşa aveam masa adipoasă destulă, dar de acum deja încep să se vadă pătrăţelele cum apar.