| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu a întrebat:

Salut PU! Este un baiat in clasa mea care m-a enerveaza si isi bate joc de mine si imi barfeste defata cu mine despre mami ca, maica-a nustu`ce ...aica-a nustu`ce si de fiecare data cand il vad cand il vad imi bate inima cam un pic mai tare ca sa nu mai spuna ceva despre mami sa isi bata joc de mine au mai stiu eu ce.Dar eu incerc sa-l ignor dar el nu inceteaza si ma scoate din sarite imi vine sa-l bat dar dupa aceea cred ca o sa faca si el la fel... Tot timpul nu-l bag in seama ca sa nu am probleme cu el dar nu m-a lasa in pace! sad :'( Va rog nu stiu ce sa mai fac, tot timpu ma barfeste pe mine de maica-sa tralala blablabla. Si aproape mereu imi bate inima cand il vad ca dupa aceea cred ca o sa-si bata joc de mine sau sa ma injure. Dati-mi va rog cat mai multe sfaturi sad Cele mai bune sfaturi care for functiona primi FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| OchisorVisator a răspuns:

Mai bine lasa-l in pace! oricat de greu ar fi sa-l ignori, crede-ma: porcii tot porci raman! daca vede ca te deranjeaza, va continua. daca te prefaci ca nu-l auzi cand spune lucruri de rau, nu va mai gasi nimic amuzant in asta. in plus, cu ce te deranjaza pe tine ca te injura si barfeste, pe tine si pe mama ta? tu stii ca nu e adevarat si asta conteaza! gandeste-te asa: el tie iti face un bine, te face mai puternica. te obisnuieste, pentru ca asa e viata! multi nesimtiti peste care trebuie satrecem! oricum, daca ti-e frica sa-l bati, cum iti vine, de ce sa-l mai bagi in seama? ca sa te enervezi? evita-l pe cat posibil, si cand te baga el in seama, da-i raspunsuri scurte, cuprinzatoare si pleaca. (daca te urmareste, mergi si tu in baia fetelor sau ceva). mult norocwinking

4 răspunsuri:
| bobbyjah a răspuns:

Nu-i mai da atentie, lasa-l in pace. Daca n-o sa-l mai bagi in seama si el o sa inceteze

| Bestxl a răspuns:

Prefa-te ca nu il vezi, ignoranta doare intotdeauna cel mai tare iar dupa isi va da seama ca a gresit, vei vedea.

| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu explică:

Maica-sa nu stiu ` ce, pardon! Scuzati-mi greselile, tastatura mea nu merge bine happy

| AnnaMariia13 a răspuns:

Iti dau un sfat. incearca sa faci si tu asa cu el... Funda big grin