| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sa va povestesc ce mi s-a intamplat la scoala : Mergeam pe hol si am ajuns in dreptul unor baieti ( dragi mei colegi retardati) straight face si au inceput cu cf pisi si fraze urata nu crd ca e permis sa le scriu aici. Au inceput sa'mi dea cu palma la fund sa ma ie'ie in brate -_- M'am enervat le'am dat fiecaruia cate un picior la "familie" si am plecat! M'am dus la directoare toata rosie la fata eram nervoasa abia imi stapaneam lacrimile. Si i'am zid de aia, si imi zicce ca nu.i treaba ei, si sa stau si eu cuminte... straight face Javrra! straight face m-a trimis sa vb cu diriga da ea nu era in scoala. si sa mai intamplat odt i.am zis si a inceput sa rada straight face. Parintilor pur si simplu nu le pot spune pentru ca tatal meu ar veni la scl si nu ar putea rezista sa nu le dea una in bot. Nu vreau sa.i creiez probleme sad Ce pot sa fac pentru a inceta?! crying Voua vi s-a intamplat? Ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Daca este din cauza tinutei, schimba-ti tinuta, in ceva mai sobru, mai decent. Dar poate fi si din cauza fizicului, ca te-ai schimbat si asta ii starneste pe ei. Ce poti face? sa incerci sa nu-i starnesti mai tare, numai daca esti "as cold as ice", adica sa ii ignori, orice ar zice. Asta pana devine ceva mai grosolan, cum ai zis ca iti pun mana pe fund, la asta trebuie sa reactionezi. Cel mai bine ar fi sa vorbesti, sau sa incerci sa vorbesti cu parintii acelor neispraviti, iar daca nu fac ei ceva, sa vorbesti cu parintii tai.
In cel mai rau caz, aceasta este tot o forma de hartuire sexuala, si daca nu se va rezolva diplomatic, se va rezolva in tribunal.

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

P.S. Dar, cum am zis, schimba-ti tinuta, in cazul in care este prea provocatoare, si ai grija ce alte "semne" mai trimiti. Vorba "nu este fum fara foc" este in general valabila. straight face

| Zenithf a răspuns:

Pana la urma, oricat de decent te-ai imbraca, baietii astia au raze X si vad prin toate. Am vrut doar sa nu scap din vedere niciun aspect. Avand in vedere ca, probabil esti cea mai dezvoltata din clasa, ai devenit involuntar tinta lor. Uite, iaras fac presupunei, pentru ca nu stiu exact situatia. In cazul asta ar fi o alternativa sa vorbesti cu alti baieti mai mari (ca amici, nu altceva), ca atunci le mai piere piuitul.

| h3r a răspuns:

Dacă și pentru asta te enervezi, stai să vezi ce te așteaptă mai încolo.
Vorba aia...ce dai mă, nu știi să înjuri?
Dă-le peste nas.

Vorbește cu diriginta, spune-i că dacă ea nu rezolvă ceva, atunci o să-l chemi pe tatăl tău la școală.
Se va rezolva, stai liniștită.
Sunt doar niște copii proști, care n-au văzut păsă.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Totusi spune-le parintilor, altfel vei ramane o,, tinta,, pentru derbedei.

| e7d7n7 a răspuns:

Dume de clasa a şaptea.

| UngUrU777 a răspuns:

Clar du-te la parinti! Ori ce ai face tot la parinti ajungi!

| Chuchk a răspuns:

Spune-le parintilor asta e cel mai bun leac pentru acesti baieti fara bun simt tu calmeaza-te si incearca sa ii spui tata-lui tau sa le vorbeasca frumos ca sa nu se mai intample.P.S daca acei baietei se baga in seama inseamna ca te plac...

| jointandsmyle a răspuns:

Stai sa vezi ce probleme o sa te astepte cand vei mai creste.ce spui tu acum sunt doar niste fleacuri.

| Scumpik_Marya_1982 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu diriginta si sa le zici parintilor nu e normal acest lucru is eu am colegi retardati dar can mi se intampla ceva vorbesc cu parinti si dupa cu diriga sau dirigu

| Mortuxxx a răspuns:

Apai avand in vedere cum te exprimi nici nu ma mir ca te trateaza asa. pune mana si mai cultiveaza-te si pe urma sa vezi ca nu isi vor mai permite toti ghiolbanii sa se "ie`ie" de tine.

| YouDeserveNothing a răspuns (pentru Mortuxxx):

Nici ţie nu ţi-ar strica să te "cultivezi" puţin...winking

| MadalinaElena14 a răspuns:

Sincera sa fiu nu mi s-a intamplat chiar la fel, dar semanator.Si pe mine ma enerveaza baietii, la culme imi pun mana in locuri intime, fac misto de mine, dar nu ii bag in seama, si nu am nici curajul sa zic cuiva ce mi se intampla. Oricum nu ii mai baga in seama!