| teo10ttt a întrebat:

Salut! Sunt a 8-a si nu stiu pe ce profil sa ma duc, poate sa ma ajute cineva? Imi place engleza, desenul si matematica, dar urasc fizica, biologia, geografia, iar la informatica nu ma pricep absolut deloc. Ma gandesc sa ma duc la mate-info, dar nu stiu daca ma voi descurca, iar la bilingv nu stiu daca am ce cauta deoarece nu se face mate. Ca job ma gandeam design grafic sau psihologie sau poate ceva in aviatie????‍♀️. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la mate-info - de acolo poți ajunge si pilot și psiholog și designer

| Hyperion7 a răspuns:

Poți încerca științe sociale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu istoria cum stai? Nu e obligatoriu sa dai bacul la geografie pe filologie! Dacă vrei sa mergi la psihologie, atunci filologia sau științele sociale sunt pentru tine! La științe sociale vei face multă psihologie, 3 ore mai exact pe săptămână și faci matematica pana în clasa a-12-a! Îți recomand științe sociale sau un profil artistic unde sa faci desen!

| Ilovedinero a răspuns:

Daca stai bine pe istorie, romana si geografie poti sa dai pe filo.Matematica faci pana in clasa a 10