| Kigys a întrebat:

Salut.Sunt baiat, am 17 ani.De 4 ani ma epilez pe picioare cu bigul.La momentul actual fiind iarna si nemaiepilandu-l din toamna e mare.Cum il pot epila si pielea sa ramana fina ceva mai mult timp?

3 răspunsuri:
| diana0983 a răspuns:

Avand in vedere ca te-ai epilat foarte mult timp cu bicul, radacina ti s-a facut din ce in ce mai groasa, iar parul a inceput sa creasca din ce in ce mai repede. Ai putea sa te epilezi cu ceara, dar te avertizez ca va fi foarte dureros. Daca nu, ai putea sa te epilez cu crema depilatoare, dar nu e mare diferenta intre crema si bic.

| Biancaalone a răspuns:

Baiat? si epilat pe picioare? Eu zic sa nu mai faci chestia asta deoarece un baiat arata ciudat fara par pe picioare!

| Voidwithin a răspuns (pentru Biancaalone):

Daca avea dita mai blana il inteleg dar in rest iti dau dreptate.