| Kleb a întrebat:

Sunt clasa a9a si saptamana urmatoare o sa am "saptamana altfel"..Problema e ca nu vreau sa ma duc, o sa stam degeaba mai mult ca sigur, iar profesorii au spus ca vor pune absente la fiecare ora...Ce pot sa fac sa scap de absente? Sa dus o scutire dupa saptamana altfel? Exista scutiri pentru o saptamana intreaga?

Răspuns Câştigător
| Stefan2oo2 a răspuns:

În general profesorii spun asta să vină cat mai mulți la școală.
Poți să mergi doar în prima zi să vezi dacă se pun absențe sau poti sa nu mergi nici în prima zi și să întrebi colegii dacă s-au pus.

| Kleb explică (pentru Stefan2oo2):

Da, asa am sa fac mersi

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista scutiri pe 1 saptamana intreaga de la: spital, cand stai saptamana aia in spital, sau de la o comisie medicala.

| Kleb explică (pentru Violleta2022):

Pai si cum sa fac rost de o scutire de la spital, daca eu nu am fost internat? eu doar n-am chef de liceu...nu sunt bolnav sau altceva

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kleb):

Eu am explicat la modul general, cine da scutiri pe 1 saptamana.
Ca nu esti bolnav si nu ai cum sa ajungi in spital....inseamna clar ca, nu ai cum obtine acea adeverinta, iar singura solutie este: sa mergi la scoala!

| Kleb explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, oricum nu o sa merg dar mersi laughing

| marioraducu982 a răspuns:

Nu poti face nimic. Si nu, nu există scutire pentru 1 sapt. Din pacate.