| CosmiNN11 a întrebat:

Salut sunt Cosmin si am 15 ani si sunt cam timid. Imi place de o fata si de ceva timp vorbesc cu ea pe facebook dar fata nu pre vrea sa imi zica lucruri despre ea. Suntem colegi de clasa si la scoala cand ma vede imi zambeste si ii zambesc si eu dar pentru ca sunt timid nu prea vorbesc cu ea.1. As vrea sa stiu daca voi credeti ca ma place. 2.Despre ce as putea vorbii cu ea. 3. Cum sa fac sa nu mai fiu asa timid. Va rog foarte mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| ThatsTheSpirit a răspuns:

1. Nu ştiu dacă neapărat te place în felul în care o placi tu, dar având în vedere că îşi face timp să vorbească cu tine şi se poartă frumos, cu singuranţă te simpatizează măcar puţin.

2. Despre orice. Află dacă aveţi lucruri în comun şi deschide subiectele respective. Dacă vă potriviţi, discuţiile o să vină apoi de la sine.

3. Nu prea poţi scăpa de timiditate peste noapte. Dacă aşa eşti tu, ca persoană, e cam greu să te schimbi, dar nu trebuie să te îngrijorezi pe tema asta. Dacă te apropii de ea puţin mai mult şi ajungeţi să vă înţelegeţi foarte bine, atunci nu vei mai avea problema asta. Vei putea fi mai deschis cu ea. Toată chestia e să îţi împărtăşească sentimentele şi să aveţi interese comune pentru a avea subiecte de discuţie.

7 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Daca iti zambeste, nu inseamna neaparat ca te place, cel mai important sa vorbesti cu ea, atunci cand faci o fata sa rada, sigur te place. Trebuie sa treci peste timiditate, fiidca dragostea nu se face pe facebook.

| neutrino a răspuns:

1. Nu este moarta dupa tine.
2. Poti vorbi cu ea despre orice doresti, dar nu pe calculator.
3. Daca gandul ca va veni cineva care nu este timid si-ti va sufla fata nu te face sa-ti invingi timiditatea, atunci trebuie sa mai astepti sa te mai maturizezi putin.

| Emilian65 a răspuns:

1. Eu cred ca te place.
2. Puteti vorbi ce va vine, pe moment, in cap.
3. Sa vorbesti mai mult cu ea, fata in fata si nu pe facebook sau la telefon.

| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce ne spui este prea putin, nu putem sti daca te place.
Mai bine sa vorbesti la scoala decat pe fb. Incepi prin a vorbi despre ea - o intrebi ce ii place, o tragi de limba despre ce a facut in week-end etc. Daca nu vrea sa vorbeasca despre ea, vorbiti despre scoala sau despre tine.
Ca sa nu mai fii timid, gandeste-te ca obraznicul mananca praznicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu am de unde sa stiu daca te place si ea sau nu ai grija ca poate e doar o relatie de prietenie si tu crezi ca-i ceva mai mult
2.Despre fosti iubiti stiu ca o sa-i faca rau da incearca sa le arati ca sunt fraieri ca eu pierdut-o fata ca ea etc.
3.Trebuie sa-ti impui asta si eu am fost timid da pana la urma am vazut ca nu aveam de ce! Impuneti chestia asta si o sa vezi ca o sa reusesti

| gabriel87000 a răspuns:

De e ciudata astfel de relati mai ales ca sunteti colegi.te cunoaste bine.de placut nu cred ca are cum sa te placa iar uni confunda multe chesti daca o pers vb cu tine gata te si place.vb cu tine pur si simplu sa treaca timpul.

| CosmiNN11 explică:

Multumesc pentru raspunsuri si daca as putea as da funda la toata lumea dar nu pot