| zuzyy a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu o problema :
Este un baiat care cand ma vede inceape sa imi zambeasca, de cele mai multe ori incearca sa imi imite gesturile din ochii, gura imi cere parerea, dar cu toate astea el este clasa a 7a si nu suntem prieteni pentru ca nu ne cunoastem de prea mult timp. Noi ne-am intalnit in autobuz. As vrea sa stiu din ce v-am povestit ce parere credeti voi ca are el despre mine si ce ar trebui sa fac pentru ca deocamdata doar ii zambesc si eu cand ma imita si cand imi zambeste pentru ca nu prea stiu cum sa reactionez.( Si am uitat sa va spun mereu cand ma vede ma trista sau mai imbufnata incearca sa ma inveseleasca) va roog ajutooooor

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Te place, sau cel putin te simpatizeaza. Imiti pe cineva fie daca iti plac gesturile sale, fie daca iti displac, si atunci o faci in batjocura (dar cei ce fac asta dau dovada de nesimtire crasa). Daca incearca sa te inveseleasca cind esti trista e clar ca nu o face spre batjocura, ci pentru ca te simpatizeaza. Deocamdata, fa ce ai facut pina acum, lasa-l pe el sa ia initiativa, doar daca vezi ca trece timpul si el ramine la acest stadiu de zimbete si imitatii, incearca sa te apropii de el si sa ii dai de inteles ca ai vrea ceva mai mult. Tot prin gesturi sau priviri.

7 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Pai din tot ce spui tu lui ii cam place de tine. daca vezi ca iti zambeste, zambeste`i si tu la fel dar pararea lui despre tine nu stiu daca si-a format una din moment ce nu va cunoasteti dar crede-ma totul incepe de la un zambet iti spun din proprie experientawinking

| คиค a răspuns:

Buna!

Fi cat mai naturala! Fi tu insati! happy

Incearca sa glumesti si tu cu el, sa-l bagi mai mult in seama, eu stiu sa-i ceri ajutorul sa urci in microbuz, sa-ti deschida usa daca tu ai ceva in brate, etc.

Incearca sa te imprietenesti cu el. Da-i de inteles ca iti face placere compania lui.
Stiu cum e sa fi mai timida. eu nu zic sa incerci sa treci peste timiditate, sau sa te schimbi fiindca de multe ori este imposibil, dar nu-l trata cu indiferenta.
Afla ID-ul lui.
Vorbeste cu el pe mess, fata in fata, etc.
Comunicarea este cheia care deschide cele mai multe "mistere".

Succes!

| BonnieBonish16 a răspuns:

Daca il placi, ce mai astepti? abordeaza`l! din cate ai zis tu, clar te placelove struck. sper sa iasa bine, sa ne zici si nouaalove struck succes! pupii>; d

| Alycaaaa a răspuns:

Eu stiu d cine ii place ei si il cheama stefan ploicica si e a 7-aD.

| zuzyy explică (pentru Alycaaaa):

Irninis, cap sec ce esti aici era vorba de catalin din Mihai Eminescu si e a 8 B

| razvyi a răspuns:

Sari pe el

| MADALINA_6625 a răspuns:

Provine dintr-o familie dezbinata.Mama lui a despartit multe familii si multi copii au suferit de pe urma interventiei ei. Este o femeie ascunsa si asa si-a invatat si copiii! Eu zic sa te mai gandesti! Multi oameni ascund sub chipuri zambitoare, ganduri ascunse! Ii cunosc familia si stiu ca asa este! Mama lui, femeie care se duce la biserica a putut sa desparta familii intregi! Este o femeie de moravuri usoare; si n-ai zice! 1